FENERBAHÇE HAİNLERİ SEVİNDİRME! - Bünyamin GEZER

FENERBAHÇE HAİNLERİ SEVİNDİRME!


Hafta sonu Fenerbahçe futbol takımı menfur bir saldırının hedefi oldu. Allah korudu da büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Sosyal medyadan paylaştım, geçmiş olsun dileklerimi ilettim ayrıca "Yakalanacak caniler takımdaki her sporcu ve idareci için ayrı ayrı adam öldürmeye tam teşebbüsten yargılansın" dedim. Bir kez daha buradan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  Bana göre hainler şoförü yaralarken tüm takımı öldürmeyi, ülkeyi kaosa sokmayı hedefliyorlardı. Şimdi tartışılıyor kimisi olay futbol terörü derken, kimisi profesyonellerin planladığı bir örgüt işinden bahsediyor. Ben ikinci görüşü savunanlardanım bu işi ülkenin bütünlüğüne kasteden hainlerin planladığını öngörenlerdenim. Hem de yazımı kaleme aldığım saatlerde Trabzon Valisi Celil Öz'ün Sürmene doğumlu iki şüpheliyi yakaladıklarını açıkladığı halde. Elbette soruşturma sonunda inşallah olayın boyutu kişisel mi yoksa örgütsel mi ortaya çıkacak ama yine de örgütsel olduğu yönünde ki kanaatlerimi sizinle paylaşayım.

Tarih 5 Nisan 1977'de TBMM'de bulunan partiler 5 Haziran’da yapılmak üzere erken seçim kararı aldılar. Sonra ne oldu Türkiye'de seçime kadar bir bakalım.

-26 Nisan Niksar'da CHP mitingine ateş açıldı 10 kişi yaralandı.

-1 Mayıs Taksim meydanı biliyorsunuz 34 vatandaşımız öldü.

-27 Mayıs Mardin'de sağ sol çatışması 4 vatandaşımız öldü.

-29 mayıs İstanbul Yeşilköy Havalimanı ve Sirkeci Garı'nda valiz içine bırakılan saatli bombalar ardı ardına patladı 5 vatandaşımız öldü, 41 kişi yaralandı.

Daha burada yazmadığım onlarca olay, sporun dışına çıktım ama şu an seçime giderken yaşadığımız olaylara bağlantı kurabilmem için yazmam şarttı. Benzerlikleri görmeniz için. Savcımız şehit ediliyor. İstanbul Emniyeti'ne teröristler saldırıda bulunuyor, F.Bahçe otobüsüne silahlı saldırı düzenleniyor, hem de bu olayların hepsi bir hafta içerisinde oluyor. Tarihler, olaylar benzer değil mi? Sizce bu kadar tesadüf olabilir mi? Birde 3 Temmuz 2011'den beri F.Bahçe hem Trabzon'a hem de Rize'ye kaç sefer deplasmana gitti. Sporda Şiddet Kapsamına giren nahoş olaylarla karşılaştı. Ya böylesi bir olayla karşılaşıldı mı? Tam Viyadük üzerinde silahlı saldırı ya uğradı mı? Kafilenin canına bu şekil de kastedildi mi?

Az da olsa ihtimal verdiğim sadece otobüsün şoförü' ne yönelik eylem mi? (Ancak kafamı karıştıran otobüsü polisler korurken şahsa yönelik eylem niye yapılsın) Futbol terörü mü? Yoksa seçime giderken planlı bir terör eylemi mi? Bakalım soruşturma sonunda ne çıkacak hep beraber göreceğiz.

Şimdi, TFF tarafından sadece bir hafta Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası tatil edildi terörü protesto için. Keşke tüm profesyonel ligler ertelenseydi. Onlarında katılımı sağlansaydı. Bu kötü olayın ayrıştırmadığı, futbolun tüm paydaşlarını birleştirdiği gösterilseydi. Yapılmadı, sahaya geçmiş olsun pankartıyla bile çıkmaktan bazı kulüplerimiz net yazıyorum mazeret ne olursa olsun kaçtı. Sporda özellikle futbolda kulüpler arasında oluşan kin ve nefretin azaltılması için tarihi bir fırsat kaçırıldı.

Bir çift sözümde F.Bahçe yönetimine. Anlıyorum olay basit bir olay değil. Sporcularınızın etkilenmemesi mümkün değil, bir haftalık ara size yetmeyebilir. Şampiyonda olamayabilir, kupada elenebilirsiniz. Lakin failler bulunana olay aydınlanana kadar maçlara çıkmıyoruz demeyin. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanları sevindirmeyin.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Haz
23May

LİGİN KADERİ DEĞİŞTİ!

14May

KİM ART NİYETLİ!

08May

NEDEN BIRAKTIM?

29Nis