NEDEN BIRAKTIM? - Bünyamin GEZER

NEDEN BIRAKTIM?


Yıl 2011 o zaman ki MHK'nın etkin isimlerinden biri sağda solda konuşuyor, kulağıma geliyor. Diyor ki “Kàmil Abitoğlu ve Bünyamin Gezer’i bitireceğiz.” Sağlam kaynaklardan haber almama rağmen “Tevatür” demiş, “Aklınca komite ile aramıza girmeye, nifak tohumu ekmeye çalışıyorlar” diye düşünmüştüm. O komite döneminde, Karabük-G.Saray maçı sonrası yaşadıklarım beni hakemliği bırakma noktasına getirdi. Muslera'yı atmış ve korunmamıştım, sahip çıkılmamıştım. İçeride bana “Mükemmel karar” deyip, “İlk seminerde ders olarak vereceğiz” diyenler, yazılı ve görsel basında yapılan eleştirilere sessiz kalmışlardı. Uzatmayalım Metin Tokat'ı aradım “Abi hakkınızı helal edin hakemliği bırakıyorum” dedim. Allah'ı var “Acele karar verme konuşalım hiç olmazsa ilk semineri bekle” dedi.

Akşam görüştük, telefonum açık ertesi gün basın toplantısına kadar. MHK'dan ne arayan var, ne de neye kızıp hakemliği niye bıraktığımı soran var? O gün, sezon başı duyduklarıma inandım. Demek ki hakikaten Namoğlu komitesi beni istemiyor. İsteseler en zorlu maçları, derbileri çekinmeden verdikleri hakemi bırakmaması için hiç olmazsa bir kez ararlardı, ikna etmeye çalışırlardı diye düşünmeye başladım. Zaman beni haklı çıkarttı. Yönetim tarzları benim gibi hakemleri istemiyordu çünkü zeki değildim.!

Ben bıraktım rahatladılar belki ama Kamil Abitoğlu’nu bitirmeye ömürleri yetmedi o sezon gittiler. Yıl 2015 oldu yeniden geldiler. Allah o kadar büyük ki son 22 yılın en çekişmeli şampiyonluk yarışında Kamil Abitoğlu’na sarıldılar. Arka arkaya Abitoğlu’na şampiyonluk yarışının içerisindeki maçları vermek zorunda kaldılar.  O da elinden gelenin en iyisini yapıyor, tecrübesini konuşturuyor. Sıkıntısız bir biçimde maçları bitiriyor, başarılı oluyor.  Daha da bu sezon maçlar bitene kadar zorluk derecesi yüksek maçları yöneteceğe benziyor helâl olsun. Abitoğlu’nu bitirmeye çalışan sağda solda konuşan, halen bu komitede yine etkili olan o komite üyesine de selam olsun. Ne demişler “Büyük lokma yiyeceksin büyük laf söylemeyeceksin.” Yoksa o söylediğin lafları böyle yersin!!.

Bu komitenin duruşunu 2011'de anlatmaya çalıştım bırakarak, anlayanlar vardı ama anlamayan daha çoktu. Size duruşla ilgili örnekler verdim önceki yazılarımda, bir örnekte bu hafta ki yazımda vereyim. Hüseyin Sabancı öyle beğendiğim bir hakem değil, bilenler bilir. Lakin,  kokartında Süper lig hakemi yazıyor. Bu komite de Süper Lig’de maç vermese de onu ilave hakem olarak kullanıyor, hatta derbilere bile veriyordu.  Fenerbahçe-Beşiktaş maçında ceza sahası içinde Mehmet Topal-Demba Ba’yı çekip indirmiş fatura ona kesilmişti. Bir de Konya-Beşiktaş maçında Konya kalecisinin Demba Ba'yı çekmesine ses çıkartmayınca, Beşiktaş'lı yöneticilerin gazabına uğramıştı Hüseyin. MHK'ya şikayet etmişler hakem camiasında konuşlan olaylardan sadece bir tanesi bu. Hüseyin o maçtan beri MHK tarafından ilave hakem olarak kullanılmıyor. Elbette ki Hüseyin ilave hakemlik alamaz, zeki değil! Çünkü bu MHK, büyükleri üzmeyen zeki hakem istiyor!!!.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Haz
23May

LİGİN KADERİ DEĞİŞTİ!

14May

KİM ART NİYETLİ!

08May

NEDEN BIRAKTIM?

29Nis