BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDECEK KORKARIM VALLAH! - Bünyamin GEZER

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDECEK KORKARIM VALLAH!


Bazı açıklamalara takılıyorum… Melo'nun Gaziantepspor maçı sonrası “Gaziantep sezon boyu bu maçtaki gibi oynasın şampiyon olur!” demesi gibi.  Sosyal medyada ki hesabımdan  paylaştım “Sen o Gaziantep formasını giy de ligi kartsız bitir” diye… Düşünün Melo gibi bir oyuncu ligi kırmızı kartsız bitiriyor!

Niye? Üzerinde Galatasaray forması var da ondan. Hafızamızı fazla zorlamaya bile gerek yok sarı kartı bulunan Melo, hem Bursaspor maçında hem de Gaziantep maçında ikişer kez net sarı kartlık hareket yapıyor atılmıyor! Başka maçlarda yaptığı hareketleri yazmıyorum bile konu dağılmasın diye. Tutmuş canla başla mücadele eden rakibine çamur atmaya kalkıyor, Allah'tan Hamza hoca “Gereksiz konuşmuş” dedi de konuyu kapattı. Nihayetinde o da Akhisarspor'da hocalık yaptı. Okan hocayı da anlıyor, Anadolu takımının büyüklerle yaptığı maçlarda galip gelmenin veya eşit mücadele etmenin ne kadar zor olduğunu maalesef çok iyi biliyor.

Karabükspor can çekişiyor, alacağı bir puan bile önemli. Gençlerbirliği galibiyetinin üzerine Beşiktaş'tan alacağı bir puan moralleri üst seviyeye çıkaracak, hem de ligde oynayacağı en önemli Rizespor maçı öncesi. Peki maçta ne oluyor Waterman bariz gol şansını engellediğinden dolayı atılıyor! Aynı hakem, iki pozisyon arasında dağlar kadar fark olan Galatasaray-Başakşehir maçında Muslera rakibini düşürdüğünde topun yönünü gösterip sarı verirken, oyuncunun topu kontrol şansını düşünmeden kırmızı kartı çekiveriyor. Gökhan Töre'nin frikik atışında 9.15 yerine 3 metreye gelmesine değinmiyorum bile!  Niye? Ya gerçekten Waterman gerçekten kırmızılık bir hareket yaptıysa, ya pozisyon bariz gol şansıysa o zaman Beşiktaş düşmanı olurum. Kararsız kaldım takdir büyük takımdan yana. Zaten başkan Yusuf Namoğlu öyle istemiyor mu? Sıkıştıysan ver büyük takım lehine!

Namoğlu demişken öyle atamalar yapıyor ki, hani derler ya şark kurnazı tam tabiriyle öyle. Bakın Bursaspor'un konumu itibariyle en önemli maçı Başakşehir. Hakem kim? Fırat Aydınus! O hakem değil mi Bursaspor'un Galatasaray maçında 3 puanını gasp eden, yukarıda yazdığım gibi Melo'yu atmaya cesaret edemeyen, al sana telafi imkanı. Fırat cin gibi çocuk mesajı almış ama futbolcularda cin gibi, onu unutuyor. Onun için Volkan Şen neredeyse Fırat'ı dövecek el kol hareketleri, konuşmalar olacak şeyler değil. Zor da olsa Fırat sarı kartı gösteriyor ama Volkan atılmayacağını biliyor susmuyor, elle kolla hareketlerine devam ediyor.  Hem de sırtı dönükken kimin söylediği belli olmayan “LAN” kelimesi ile adam atan hakeme bunları yapıyor! Allah'tan araya hem devre arası hem de Şenol Güneş giriyor oyuncusunu değiştiriyor da rezillik sona eriyor. Bu hafta seyrettiğim hakemlerin bir çoğu Özkalfa'sı, Özkahya'sı, MHK'nın atamaları bana Erkin Koray'ın meşhur şarkısındaki gibi “Böyle gelmiş böyle gidecek korkarım Vallah” dedirtiyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Haz
23May

LİGİN KADERİ DEĞİŞTİ!

14May

KİM ART NİYETLİ!

08May

NEDEN BIRAKTIM?

29Nis