YENI SEZONA MERHABA - Sedat ALTINTAŞ

YENI SEZONA MERHABA


Öncelikle yazıma başlamadan önce bütün güzel taraftarlarımızın geçmiş kandilini kutlar, yeni sezonun bütün takımlara hayırlı olmasını dilerim.

Yazımıza geçen yılın şampiyonu Galatasaray’dan başlayalım. Ünal Aysal’ın tekrar başkan seçilmesinden sonra Galatarasaya; Nani, Farfan, Carlinhos gibi çilekleri kazandıracağı büyük ihtimal. Hedef olarak bu sene şampiyonlar liginde en azından yarı final hedeflendiği düşünülürse bu transferlerin bitirilmesi şart. Fatih Terim, Gökhan İnler’i çok istiyor ama büyük ihtimal bu transfere Napoli tarafından onay verilmeyecek. Kulislerde en çok Arda Turan ismi konuşuluyor; ama Arda’nın geleceğini zannetmiyorum.

Bu arada Fatih Terim'in yardımcıları Hasan Şaş’a ve Ümit Davala’ya eski bir futbolcu olarak ve teknik direktör olarak iki nasihatim olacak. Hocalık konusunda iyi bir yerlere gelmek istiyorlarsa kendilerini geliştirmeleri gerek. kenarda agresif davranışlarda bulunmakla antrenör olunmaz. Ayrıca aldıkları kilolarla güreş antrenörlerine benziyorlar. bir antrenör, futbolcuya örnek olmalıdır.

Fenerbahçe’de artık yeni bir sayfa açılması gerekiyor. Aziz Yıldırım'ın yerine daha sakin anlayışlı bir başkanın gelmesi gerekiyor. Aykut Kocaman ısrarlarında sonra onun yerine gelecek hocanın Ersun Yanal olması kanımca iyi bir seçim olmadı. Mircea Lucescu ismi daha çok yakışırdı. Transfer konusuna gelince Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza olma ihtimaline göre transfere yön vermesi gerekiyor. Alper Potuk’un çok yaralı olacağını düşünmüyorum. Bruno Alves ise kariyeri belli, Fenerbahçe defansına Kadlec ile beraber çok şeyler katacağı kesin.

Beşiktaş’ta kongreden sonra Fikret Orman’ın tekrar başkan olmasından sonra Beşiktaş daha iyi yerlere gelecektir. Öncelikle transferleri çok dikkatli yapmalılar. Elinde fayda sağlamayacak oyuncuları göndermeleri gerek. Örnek verecek olursak İbrahim Toraman, Veli’nin gitmesi gerekir. Bu futbolcuları takıma faydalı olacağına inanmıyorum. Beşiktaş savunmaya, ortasahaya, forvete isabetli transfer yapmaları lazım.

Trabzonspor’da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ayağını yere sağlam basan biri. Trabzonspor’a çok şeyler kazandıracağı kesin. Öze dönüş anlayışa tekrar dönüyorlar. Trabzonspor’u kendi çocukları bu takımı sırtlayacak. Bundan şüphem yok. Özellikle Yusuf’un çok başarılı olacağına inanıyorum. Hocası Mustafa Akçay’da karakteri düzgün başarılı bir teknik direktör. Başarılı olmasını canı gönülden istiyorum.

Sonuç olarak takımlarımıza bu sene ligde ve Avrupa’da başarılar diliyorum. Dileğim fair play oyun çerçevesi içinde dostça, kardeşçe bir lig olması dileğiyle.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ekm

FUTBOLDA DİSİPLİN!

12Haz

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!

22Nis

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!

19Ara

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?

10Ekm

FUTBOLCU OLMAK!