DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU! - Sedat ALTINTAŞ

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!


Şampiyona az bir zaman kaldı. Takımlar hazırlık maçlarıyla son provalarını yaptılar. Çoğu takim hazır görüntüsü verdi.

Bu dünya kupasında yine yıldızlar damgasını vuracak. Yeni yıldız adayları da bu turnuvada kendini gösterme fırsatı bulacak. Favorin kim diye soracak olursanız yine eski şampiyon İspanya,Almanya Arjantin ve Brezilya favorilerim arasında.

Bunların içinde en çok Arjantin’e şans veriyorum Messi eski formunda olmasa da. Dünya kupalarında yeterince kendini gösteremediğinden bu şampiyonada kendini motive ederek takiminin lideri olacaktır. Ayrıca Di maria çok formda. Golcu Aguero ve Higuan Arjantin’in artıları.

Brezilya ise kendi taraftarları önünde oynamanın avantajını kullanacak genç yıldızı Neymar en büyük koz. Golcüleri Hulk da formda. Brezilya taraftarı da 12. Adam olarak tribünde sonuna kadar desteğini gösterecektir.

İspanya ise futbolcuların bir arada oynama artıları var. Diego Costa’nIn da katılımıyla hücum gücü daha da güçlendi. Iniesta, Xavi yine takimin beyinleri olacaktır.

Almanya her zamanki gibi şampiyonluğu kovalayacaktır. Mesut Özil takimin yine orkestra şefi olacaktır.

Turnuvanın sürpriz takımları ise İsviçre ve Bosna hersek olabilir. Kalbimiz Bosnahersek’ten yana. En azından çeyrek final oynamaları onlar için çok büyük basarî kabul edilebilir.

Umarım güzel bir dünya kupası izleriz ve yeni Messiler, Ronoldolar çıkar ve dünya futboluna renk gelir.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ekm

FUTBOLDA DİSİPLİN!

12Haz

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!

22Nis

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!

19Ara

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?

10Ekm

FUTBOLCU OLMAK!