LİGİN SONU GÖRÜNDÜ! - Sedat ALTINTAŞ

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!


Maçların bitmesine az bir zaman kala Fenerbahce şampiyonluğunu ilan ediyor. İkinciliği ise Besiktaş kazanır diye düşünüyorum. Niye derseniz Galatasaray artık eski Galatasaray değil. Her an gol yiyecek bir görüntüsü var. Futbolcular Mancini'yi takmıyor artık. Mancini ne yaptığını kendide bilmiyor. Ceyhun Gülselam'ı oynatmada ısrar ediyor. Ceyhun, bu takımda oynamayı bırak Süper ligde bile oynayamaz. Ağır olması bir yana aldığı topları hep kenara oynuyor. Hakan Balta yıllardır bu takımda. İdare ederek oynuyor. Mancini'nin bu takıma verecek bir şeyi kalmamıştır. Oysa Besiktaş hocası Bilic  yerinde duramıyor. Hep oyunun içinde Bilic, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor yapıyor. Sezon başı ceza almamış olsalardı Beşiktaş liderlikte Fenerbahce ile yarışırdı. Fenerbahçe'nin şampiyonlukta tek kalmasının sezon sonu şampiyonlar ligine gidemiyeceğinin çok büyük etkisi vardı. O yuzden Galatasaray ve Beşiktaş hep rahat oynadılar. Ama Fenerbahçe hicbir şeyi umursamadan şampiyonluğu daha cok istedi. Şampiyonluğu da hak etti. Trabzonspor'a gelince Hami MandIralI iyi iŞler yapmaya başladı takımın başında kalıp senenin planlarını yapmalı ve eski Trabzonspor ruhu tekrar oluşturmalı.

Küme duşecek takımlara gelince en büyük aday Kayserispor ve Erciyes olarak görüyorum. Elazigsporun'da işi çok zor; ama Antalya küme düşme ihtimali fazla. Burada takımların taraftarların büyük iş düşüyor. Stadları doldurup sonuna kadar takımlarını desteklemeleri lazim. Aksi takdirde futbolcuların motivasyonları alt seviyede olur. Bu da takıma olumsuz yansır.

Ligin sonu geliyor ve heyacan artarak devam ediyor. Her takım için hayırlısı olsun hak eden takım şampiyon olsun hak eden takımda ligde kalsın. Yeni yazımda tekrardan gorüşmek dilegiyle hoşcakalın.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ekm

FUTBOLDA DİSİPLİN!

12Haz

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!

22Nis

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!

19Ara

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?

10Ekm

FUTBOLCU OLMAK!