FUTBOLDA DİSİPLİN! - Sedat ALTINTAŞ

FUTBOLDA DİSİPLİN!


Şimdi bu konu başlığını nereden buldunuz, diyecektir okuyucu kardeşlerimiz. tabiki son milli takim maçına gelmeyen Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak ve Beşiktaşlı Gökhan Töre arasında geçen olaylardan dolayı bu yazıyı kaleme almayı uygun gördüm.

Gökhan Töre, iyi futbolcu olabilir hatta çok iyi futbolcu olabilir.;ama arkadaşına silah çekeceksin gidip gece kulüplerinde olay çıkarıp yaralanacaksın bu bir milli futbolcuya yakışmaz. Eğer bu olayları yapıyorsan milli takımda ve Besiktaş’ta oynaman o kadar olmayacak. En son Erciyes maçında gördüğü kırmızı kartla Beşiktaş’ın mağlup olmasında büyük pay sahibi oldu. Hakeme küfür etmedim diyor. Sanki hakem bilerek attı kendini. Milli takim hocası Fatih Terim, en çok disiplinden taviz vermeyen hocalardan biri olarak bu futbolcuya taviz vermesini açıkçası beklemiyordum. Takimin yıldız oyuncusu olsa bile eğer takimin düzenini bozuyorsa takımı saha dışında iyi temsil etmiyorsa bu oyuncunun takımda tutmanın anlamı yok. cezasını vereceksin. Tekrarında ise direk biletini keseceksin. Disiplinden taviz verirsen bu sefer diğer futbolculara da taviz vermek zorunda kalırsın. Fatih Terim, Gökhan Töre’ye sahip çıktı fakat diğer taraftan 2 oyuncuyu kaybetti. Sanki Gökhan Töre’nin yerine oynayacak oyuncu yok.

Fatih Hoca milli takımın en başındaki kişisi olarak ülke futbolunun gelişmesi için çalışmalar yapacak. Sahaların, tesislerin yapımını takip edecek. Gidip altyapı tesislerini gezsin, statları gezsin bakalım ne kadar eksik var. Neler yapılması gerekiyorsa onları yapacak. O zaman daha nice Almanya’dan ithal edilmeyen yerli oyuncularımız çıkacaktır. TFF, gençlik geliştirme programının 20 maddesinin 1. maddesi ne diyor. IYI BIREY IYI VATANDAS IYI FUTBOLCU. İlk başta iyi birey yani disiplinli karakterli oyuncu yetiştirmek geliyor. En son iyi futbolcu. sanırım bizde sıralama bizde sondan başlıyor.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

YAZARIN SON 5 YAZISI
31Ekm

FUTBOLDA DİSİPLİN!

12Haz

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU!

22Nis

LİGİN SONU GÖRÜNDÜ!

19Ara

EĞİTİM Mİ FUTBOL MU?

10Ekm

FUTBOLCU OLMAK!