ATLETİZMDE ÇİNTİMAR DÖNEMİ! - Necdet AYAZ

ATLETİZMDE ÇİNTİMAR DÖNEMİ!


Atletizmde Olağanüstü Genel Kurul, 28 Eylül 2013 tarihinde Ankara Crowne Plaza otelinde yapıldı. Seçime tek aday olarak giren Fatih Çintimar,  248 delegenin 145’inin oyunu alarak atletizmin federasyonunun yeni başkanı oldu.

Kurul’da, 75 delegenin katılmaması, 28 delegenin de boş oy kullanmış olması manidar karşılandı. Çintimar, yeni başkan kimliğiyle yaptığı konuşmada camianın içinden geldiğini, atletizmin sorunları bildiğini ve bunları da ekibiyle birlikte gidereceklerinden kimsenin kuşku duymaması gerektiğini ifade ederek, bu güne kadar atletizme hizmet etmiş olan bütün federasyon başkanlarına teşekkür etti.

Atletizmimizde yaşanan yoğun doping ve benzeri sorunlar nedeniyle ulusal ve de uluslararası platformlarda yaşanmış olan güven bunalımı Çintimar ve ekibi tarafından mutlaka giderilmelidir. Bu bağlamda aşağıda sıralamaya çalıştığımız konulara gereken önem mutlaka verilmelidir.

1- Doping yaptığı tespit edilen sporcu ve antrenörlere WADA’ nın belirtmiş olduğu yaptırımlar geciktirilmeden uygulanabilmesi,

2- Camiamızın birlik ve beraberliğinin oluşturulabilmesi için gerekli çalışmaların gerçekleştirilmesini,

3- Devşirme sporculara yapılan harcamaların bundan böyle ülkemiz gençliğine yapılabilmesi,

4- Yapılacak olan yatırımların, organizasyonların ve de kamplara alınacak sporcuların seçimlerinde adil olunabilmesi,

5- “Geçmişine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler”  sloganı doğrultusunda 1922 yılından bu yana yapılan Balkan şampiyonalarında, Akdeniz oyunların da, Avrupa ve Dünya şampiyonaların da, Olimpiyat oyunların da yarışan ve ilk üçe giren sporcularımız, onlar çalıştıran antrenörleri, Federasyon Başkanları ve atletizmin gelişmesine maddi ve manevi katkı sağlayanlar için her yıl  “Anma” ve “Onurlandırma” töreninin yapılabilmesi,

6- Uygulamalarda inisiyatif kullanılması yerine sistemin oluşturulabilmesi mutlaka sağlanabilmelidir. Önceki yazımda da belirtilmiş olduğu gibi konu atletizm ise gerisi teferruat sayılmalıdır.

Çintimar ekibinin büyük çoğunluğunun camiamız dışından kişilerden oluşturulmuş olması da teferruat olarak görülecektir. Ve bu ekibin yapacağı güzel ve de başarılı çalışmalar bu günden önce olduğu gibi bu günden sonra da ”Kimin yapmış olmasından çok yapılmış” olmasına bakılarak takdir edilecek ve de alkışlanacaktır.

Bu duygular çerçevesinde Çintimar ve ekibine bu günden itibaren üstlenmiş oldukları bu önemli görevden dolayı başarı diliyoruz. İhtiyaç duyulması halinde de her türlü katkının verilebileceğinin de bilinmesini istiyoruz. 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ağs

NE YAPTIĞINI BİLMEK GEREK!

29Ekm

TMOK GENEL KURULA GİDİYOR!

05Ağs
07May

ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE!

14Şub

GURUR ve ÜZÜNTÜ!