TMOK GENEL KURULA GİDİYOR! - Necdet AYAZ

TMOK GENEL KURULA GİDİYOR!


Mensubu olmaktan gurur duyduğum Türkiye Milli olimpiyat Komitesinin Olağan üstü Genel Kurulu 01.11.2014 Cumartesi günü İstanbul’daki Olimpiyat evinde yapılacaktır. Yapılacak olan genel kurul bence çok önemlidir.  Önemlidir çünkü ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından en önemlisi konumunda bulunan Türkiye Milli Olimpiyat komitesi yeni yönetimini oluşturacaktır. Yönetimi diyorum çünkü TMOK’ un Başkanı Sayın Prof. Dr. Uğur Erdener Allah sağlık verdiği sürece başkan kalabilecek biridir. Neden mi? Çünkü Sayın Erdener Cumhuriyet tarihimizde bu güne kadar hiç kimsenin ulaşamadığı ve de ulaşabilmesinin mümkün olmayacağını düşündüğüm Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ “IOC” nin yönetim kurulu üyeliğine seçilebilme başarısını göstermiştir.

Sayın Erdener’in bu önemli başarısı ve dolayısıyla konumu elbette ki TMOK’ un Başkanlığı için önemli bir durumdur. Ayrıca Sayın Erdener’ in bu başarısı kadar önemli olan bir diğer durum da Gençlik ve Spor için bence önemli bir şans olan bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile uyum içerisinde olmasıdır. (Örnek Sayın Bakanımızın geçtiğimiz günlerde TMOK yönetim kurulu toplantısına katılmış olması.)

Bütün bu açıklamalardan da anlaşılacağı gibi TMOK’ un çok daha iyi işler yapabilmesi için Sayın Erdener’ in kendi ekibini kurabilmesi gerekmektedir. 01Kasım 2014 Cumartesi günü yapılacak olan olağan üstü genel kurulda da bu gerçekleşecektir. Hani derler ya iyi bir helva için “Un, Yağ, Şeker ” gerekmektedir. Sayın Erdener’in yukarıda belirtilen özellikleri ve de konumu nedeniyle TMOK’ un başkanlığını uzun bir süre yürütecek olması ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay kılıç ile uyum içerisinde olmasına ilaveten kendisinin oluşturacağı yönetimle çalışabilmesi ile çok daha iyi sonuçlar alabilmesi mümkün olacaktır.

Sonuç olarak TMOK’ un hafta sonu İstanbul’da yapılacak olan genel kurulun da yeni oluşacak yönetim ve diğer kurullarda görev yapacakları şimdiden tebrik ediyor, yapacağı çalışmaların da Ülkemize ve de Sporumuza faydalı olabilmesini canı gönülden diliyorum.

 

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ağs

NE YAPTIĞINI BİLMEK GEREK!

29Ekm

TMOK GENEL KURULA GİDİYOR!

05Ağs
07May

ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE!

14Şub

GURUR ve ÜZÜNTÜ!