ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE! - Necdet AYAZ

ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE!


Atletizm Federasyonu çok önemli bir projeyi 14-15 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’da önemli bir etkinlikle başlatıyor.

Uluslar arası Atletizm Federasyonları Birliğinin projesi olan  “ IAAF KİDS ATLETİC” ( IAAF Çocuk Atletizmi) projesi birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de 2012 yılında başlatılmıştır. Ancak 2012 yılında başlatılan bu proje kapsamında 2015 yılına kadar 45 kursun açılması ve uygulamalarının da yapılması istenmiş olmasına rağmen şu ana kadar sadece 3 kursun açılmış olduğu tespit edilmiştir. Belirlenen sürenin bitimine çok az bir sürenin kalmış olmasına rağmen sadece 3 kursun açılmış olması Türkiye Atletizm Federasyonu ile Uluslar arası Atletizm Federasyonları Birliği arasında ciddi bir güven bunalımını oluşmasına neden olmuştur.

Atletizm Federasyonunun yeni Başkanı Sayın Fatih Çintimar,  IAAF’ın yapmış olduğu bu projenin yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza yönelik olmasının yanı sıra oluşan güven bunalımının giderilebilmesi için gerekli olan çalışmaları başlatmış olması sevindirici bir durumdur.

07-12 yaş gurubu çocuklara yönelik olarak yapılmış olan bu proje gerçekten önemli bir projedir. Bu önemli projenin ülkemiz genelinde başlatılabilmesi de gereklidir. Bu proje sayesinde yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın öncelikle sporların temeli olimpiyat oyunlarının ise can damarı olan atletizmi ile tanıştırılacak daha sonra sağlıklı bireyler olabilmesi ve yeteneklerinin keşfedilerek başarılı olabilmeleri sağlanmış olacaktır.  Ayrıca Uluslar arası Atletizm Federasyonu ile Federasyonumuz arasında oluşan güven bunalımının giderilebilmesi sağlanmış olacaktır.

14-15 Mayıs 2014 tarihlerinde ilki başlatılacak olan proje için 81 ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden kadrolu veya sözleşmeli atletizm antrenörlerinin Ankara’ya görevlendirilmeleri istenecektir.  Ankara’ya gelen atletizm antrenörlerine de IAAF tarafından daha önce verilmiş olan kursa katılan ve başarılı oldukları için eğitici belgesi verilmiş olan antrenörler tarafından eğitim kursu verilecek ve çocukların katılacağı uygulamalar yaptırılacaktır. Verilen kurs ve yaptırılan uygulamalarda başarılı olan antrenörlere de eğitici sertifikaları verilecektir. Eğitici sertifikalarını alan antrenörlere Atletizm federasyonunca gerekli olan malzemeler verilerek illerinde de bu proje kapsamında çalışmaların yapılması istenecektir.  

Yukarıda da belirtilmiş olduğu gibi son derece önemli ve bir o kadar da anlamlı olan IAAF Çocuk Atletizmi projenin amacı doğrultusunda başlatılmış olmasından dolayı Atletizm Federasyon Başkanı Sayın Fatih Çintimar’ı canı gönülden kutluyor ve planlanan şekliyle de sürdürülebilmesini diliyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ağs

NE YAPTIĞINI BİLMEK GEREK!

29Ekm

TMOK GENEL KURULA GİDİYOR!

05Ağs
07May

ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE!

14Şub

GURUR ve ÜZÜNTÜ!