TEŞEKKÜRLER DEMİRÖREN! - Hakan KAMAÇ

TEŞEKKÜRLER DEMİRÖREN!


Yıldırım Demirören,yönetimindeki  Türk futbolunun üç yanlışı vardı bana göre.Neler miydi bu yanlışlar:"Şike soruşturması, yabancı kuralı ve yerli teknik direktörlere değer verilmemesi." Bu yanlışlar yanında doğrusu yok muydu Demirören ve ekibinin? Tek doğrusu vardı  bana göre Fatih Terim'i Milli takımın başına getirmekti.

Yıldırım Demirören ve ekibi, Türk futbolunun belki de ikinci en büyük doğru icraatını gerçekleştirdiler ve doğru bir iş yaparak yabancı kuralını değiştirdiler.

Neden mi doğru yaptılar?Artık iyi futbolcu diye menajerlerin yöneticiler ile yaptığı o büyük pazarlıklar ve birbirine kazandırdıkları paralar yok oldu da ondan. Artık üç kuruşa beş köfte devri kapandı da ondan.19 yaşındaki çocuğa ömür boyu kazanmayacağı parayı 1-2 yılda ödeme devri bitti de ondan.Herkes yaptığı ve gösterdiği yeteneği ile bu ülkeden para kazanacak.

Türk futbolu yeni yabancı kuralıyla şimdi öldü diyeceksiniz. Ülkemiz Afrikalı futbolcuların istilasına uğrayacak, gençlerin futboldaki önü kesilecek, altyapıdan futbolcu çıkmayacak. Ben de şunu söylüyorum o altyapıdan çıkacak olan futbolcuları dünya starı gibi satın almaktansa çıkmasın kardeşim! Bu ülkede hem sevdiği işi yapmak hem de para kazanmak istiyorsa çok çalışacak. Afrika'dan, Brezilya'dan belki çok yıldız adayı futbolcu gelecek; ama bunu da değerli teknik adamlarımız karar verecek. Kulüpler, takip ettiği oyuncuyu daha detaylı takip edecek ve alacağı oyuncuyu daha çok izleyecek.

Bu ülkede asgari ücretin ne kadar olduğunu herkes biliyor,19 yaşındaki Ozan Tufan'a yılda iki milyona yakın para verirsen,ülkemizde 1000 TL maaşla çalışan genç kardeşlerimiz haksızlık yapılmış olur. 

Selçuk Şahin, Serdar Kesimal,Muhammed Demirci ve daha bir sürü  örneği var  bu ülkede oturdukları yerden para kazanan. Muhammed Demirci'ye gelişme aşamasında sen Messisin sen süpersin dersen, artık kendini bırakır,çalışmaz; yıldız gibi parlamak için o işi yapar. 

Kesinlikle benim sözüm Ozan Tufan'a, Muhammed Demirci'ye değil.Bu ülkede yabancı sınırı varken genç Türk oyuncularına gebe kalınıyor. Gökhan Töre'nin 5 milyon Euro etmediği yerde 19 yaşındaki Ozan Tufan 10 Milyon Euro etmemeli. 

Ben hiçbir takımın 14 yabancı alacağını düşünmüyorum;çünkü yeni yabancı kuralının artısı Türk futbolunda daha fazla hissedilecek. Yeni yabancı kuralı sayesinde yerli oyuncuların bonservisinde düşme olacak, kulüplerin aşırı borçlanması bitecek ve sportif başarı geldikçe kulüplerin borçlarında azalmalar görülecek.

Başkan Demirören'in yaptığı ikinci ve en net icraat.Teşekkürler Başkan!

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Haz

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!

17Tem

BORDO BEYAZ BİR RESİM!

28Tem

MENAJER TEKNİK DİREKTÖRLER!

15Haz

GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

15May

DOĞRU TERCİHLER!