TEŞEKKÜRLER KARAMAN! - Hakan KAMAÇ

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!


Okul Sporları Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Satranç Federasyonu ve ana sponsoru Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 10-13 Haziran tarihleri arasında, Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Görevli olarak katıldığımız bu turnuvada Karaman'da sporda birlikteliğin yakalandığını gördüm, özellikle Satranç il temsilcisi ve aynı zamanda Türkiye Satranç Federasyonu il temsilcileri kurulu başkanı Mustafa Eroğlu'nun şehrin milletvekilinden, valisine, belediye başkanına kadar herkesi bu işe katması alkışlanacak bir eylemdi.

Türkiye’nin dört bir yanından Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde genel ve kızlar olmak üzere 100 takım ve 511 sporcunun katıldığı ev sahipliğini her an hissettiğimiz Karaman'da bu organizasyonda büyük katkıları olan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı'nın desteğini de unutmamak gerekir. Birinci tur öncesi Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tarafından turnuvaya katılan her sporcuya hediye paketleri hazırlanması ve bu hediyenin içerisinde Türk büyüklerini anlatan dört kitabın bırakılması Türkçenin Başkenti Karaman olduğunu herkese hatırlatması takdire şayan bir durumdu. Karaman Belediyesi, şehrin her yerindeki billboardlarda şampiyonanın tanıtımından tutun da beş gün boyunca belediye otobüslerinin katılan sporculara ücretsiz olmasına kadar düşünülmüş müthiş bir organizasyona ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadı. Belediyelerin gönül değil, hizmet belediyeciliği yönünde çalışmaları yapmasını beş gün kaldığımız Karaman' da gördük.

Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle şampiyonlar ödüllerini alırken bir sporun şehre kattığı değerleri Karaman’da gördük.

Bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Karaman’a sonsuz teşekkür ederken Türkçenin başkenti olmasının yanı sıra Satrancında Başkenti olduğunu bizlere gösterdi.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Mustafa Eroğlu | 19 Haziran 2019 18:50

    Selamlar Hocam İlginiz ve yazınız için teşekkürler.Olması gerekenleri yaptığımıza inanıyorum.Var olan dinamikleri tıpkı satrançta olduğu gibi doğru zamanda doğru hamleler yaptık diye düşünüyorum Tekrar teşekkürler

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Haz

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!

17Tem

BORDO BEYAZ BİR RESİM!

28Tem

MENAJER TEKNİK DİREKTÖRLER!

15Haz

GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

15May

DOĞRU TERCİHLER!