BORDO BEYAZ BİR RESİM! - Hakan KAMAÇ

BORDO BEYAZ BİR RESİM!


Bir takım düşünün her sezon başında ekonomik sancılarla boğuşmaya alışmış bütün hatalarına rağmen durup durup ligi kucağında bulmuş.

Bir takım düşünün taraftarıyla ayakta kalmayı başarabilmiş, taraftarıyla hayata tutunmayı çile kabul etmiş.

Bir takım düşünün  her gelen yönetimin kulübü bilinçsizce borçlandırıp kulübün dimdik ayakta kalmasına tekme vurmuş.

Bir takım düşünün Türk futboluna Hıdır Bilekler, Ulvi Güveneroğulları, Mehmet Ekşiler, Serdar Gürlerler gibi yıldızlar kazandırmış ama kendi içerisinde hep yıldızı sönmüş.

Bir takım düşünün Türk futbolunda 51 yıldır var olma mücadelesi sürdürmüş, her döneminde sıkıntılarla boğuşmuş ve kapanma noktasına gelmiş.

Bir takım düşünün seçim dönemlerinde aday adaylarının seçim malzemesi olmuş, adayların boyunlarında takımın kaşkolu ile gövde gösterileri yapmış, seçim bittikten sonra unutulmaya yüz tutmuş.

Bir takım düşünün taraftarlarının  hep birlikte Mamoş türküsünü söyleyerek takımına olan sevgisini dudaklarında dökülenlerin aslında yüreklerindeki yaranın dışa vurumu olmuş.

Bir takım düşünün kulüpten geçinenler için hep ekmek kapısı  olarak umut olarak yaşamış 

Bir takım düşün Türk futbolunda isim olan Günay Güvenç, Yakup Demir, Adil Demrbağ, Alper Bayülken, Mehmet Boztepe, Serdar Eylik, Cumali Üzüm, Nadir Çiftçi, Serdar Deliktaş  gibi yeteneklerin doğduğu şehrin formasını giymeden futbol yaşamına devam etmiş.

Bir takım düşünün Türk futbol tarihinde ilk defa bir devlet büyüğümüz takımın sahibi benim dedikten 45 gün sonra futbol takımı kapanmanın eşiğine gelmiş.

Bir takım düşünün  çocukluğumuz, gençliğimiz, hevesimiz, üzüntümüz, sevincimiz ama hep siyasi malzeme olarak kullanılmış.

Bir takım düşünün tarih boyunca arma için canını dişine takmış, ter dökmüş karakterli ve onurlu  oyunculara sahip olmuş ama oyuncularına, üzüntüler, hayal kırıklıkları  son dönemlerde hep yaşatmış.

Bir takım düşünün FİFA'dan -12 puan cezası ve transfer yasağı almış, bu kadar olumsuzluğa rağmen ligde tutunabilmiş.

Bir takım düşünün taraftarıının "Düşlerimde bile sen varken pes etmek için çok erken" pankartını açtıracak kadar düşlerine sevdalı olmuş.

Bir takım düşünün tribünlerde açtığı "Gadanalam bi kırtik galdı ve Bekle Süperlig ahanda biz gelik" pankartıyla gündeme damga vurmuş.

Bir takım düşünün elli bir yılına sayısız başarı sığdırmış, sportif alanda başarı sağlamış, ekonomik anlamda kimselere nasip olmayan yerlere düşmüş.

Bir takım düşünün ki; 'ben varım, siz de var mısınız' diyor sevenlerine.. 

Hadi Gakgoşlar, gün birlik günüdür koca çınarı yaşatalım.

"Sahipsiz olan bir şehrin batması haktır, Sen sahip olursan bu şehir batmayacaktır.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Haz

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!

17Tem

BORDO BEYAZ BİR RESİM!

28Tem

MENAJER TEKNİK DİREKTÖRLER!

15Haz

GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

15May

DOĞRU TERCİHLER!