KADERLERİ BÜYÜKLERE BAĞLI! - Hakan KAMAÇ

KADERLERİ BÜYÜKLERE BAĞLI!


Ligin bitmesine on hafta kalmasına rağmen alttaki takımların mücadelesi, taktir edilecek bir durum.

İlk yarıda istediği puanları elde edemeyen Elazığspor ve Erciyesspor, şimdi puan toplama yarışında önde giden ekiplerden.Konyaspor,Kayserispor yeni hocayla yola devam ederken pek de istenilen seviyede puanlar toplayamadılar.Bana göre, Kayserispor için lig bitti.Kayserispor, önümüzdeki yılın planlarını yapmaya başlamalı mı yoksa yine bir isim değişikliğiyle gerçek "Kayserispor" ismini ligde tutmalı mı?

Gençlerbirliği, bir iyi bir kötü sonuçlarla ligde istenilen performansı gösterememesine rağmen İlhan Cavcav  gibi bir başkana sahip olması,Gençlerbirliği'nin işini kolaylaştıracak bu ligde.Yılların deneyimli,kurt başkanı bu kötü durumdan kulüpler birliği başkanı sıfatını da çok iyi kullanrak takmını üst sıralara taşıyacaktır. Nitekim bunu bu haftaki Sivas maçında da bu durumu gördük.

Çaykur Rizesspor, bu haftaki altın değerindeki üç puanı Beşiktaş maçıyla taçlandırırsa işleri daha kolay olacak.

Antalyaspor,Samet Aybaba'dan boşlana koltuğa kim gelirse ateşten gömlek giyecek ve zorlu maçlar Antalyaspor'u bekleycek.

Ligin Doğu'daki tek takımı Gakgoşlar,ligdeki kaderini kendisi tayin edecek.Bana göre Elaızğspor'un üç final maçı var.Bunlardan an azından birinden galip gelmesi gerekir. Gençlerbirliği, Erciyes ve Antalyaspor ile deplasmanda karşılacak,bu maçlardan alacağı puan veya puanlar Gakgoş'un ligdeki konumunu belirleyecek.

Düşmeye aday takımların tek ortak özelliği hepsinin de büyükler diye lanse ettiğimiz Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'la maçlarının olması ve aday takımların kaderleri, büyüklere karşı göstereceği performans ligdeki konumlarını belirleyecek. 

Ligin son on haftasında, yedi takımın kümede kalmak için mücadelesi, dört büyüklerle yapacağı, on sekiz karşılaşmadaki başarıyla doğru orantılı olacak.

Kısacası "Her koyun kendi bacağından asıalcak."

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Haz

TEŞEKKÜRLER KARAMAN!

17Tem

BORDO BEYAZ BİR RESİM!

28Tem

MENAJER TEKNİK DİREKTÖRLER!

15Haz

GÜNEŞLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ

15May

DOĞRU TERCİHLER!