BASKETBOL GÜNDEMİ - Doğan HAKYEMEZ

BASKETBOL GÜNDEMİ


Cenk Akyol'un milli takıma alınmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cenk 17 yaşında Tanjeviç tarafından milli takıma alınmıştı. Süreç içinde takımında oynamadığı anlarda bile milli takıma çağrıldı. Bugün en formda olduğu anda Tanjeviç onu milli takıma almadı. Cenk’in kadroya alınmayışı ben dâhil camiada hayretle karşılandı. Ben Cenk’in kadroya alınmayışı konusunda bir açıklama istemiştim. Tanjeviç Cenk’i kadroya ben almadım dedi. Ama sebebini net bir şekilde açıklamadı. Acaba aralarında bir anlaşmazlık mı var. Eğer Cenk bir açıklama yaparsa ne olduğunu anlayacağız. Benim bu konuda görüşüm milli forma her şeyin üzerindedir. Önümüzde başarılı olmamız gereken Avrupa Şampiyonası var. Eğer ortada bir disiplin bir saygısızlık takım olgusunu bozacak bir olay yoksa Cenk kadroya alınmalıydı.

Koraç kupasının kazanan ilk Türk takımı Anadolu Efes'in küçülme politikası doğru mu?

Efes Aydın Örs’ün ayrılmasından beri bir türlü toparlanamadı. Büyük bütçelerle katıldığı Avrupa Kupalarda istenen başarılara ulaşamadı. Küçülmek bu sorunları çözmez. Köklü bir değişim gerekiyor.

Fenerbahçe Ülker'in yeni koçu Obradoviç Türkiye'de ve Avrupa'da Fenerbahçe Ülker ile başarılar yakalaması için neler yapmalı? Obradoviç doğru tercih mi?

Obradoviç'in işi zor. Eldeki kadro onun yapısına uygun değil. Yapılacak transferler ile Obradoviç kısa bir sürede nasıl bir uyum sağlayacak acaba. Bence büyük başarılar için zamana ihtiyaç var. Ancak yönetim Obradoviç gibi bir antrenörü transfer etmesi müthiş bir hadise.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!