SORUNLARIMIZ VAR! - Doğan HAKYEMEZ

SORUNLARIMIZ VAR!


Sırplara yenildik, yenmemizin zor olduğunu yazmıştım. Herkes şunu konuşuyor. İtalya yı yeniyoruz, İspanya dan fark yiyoruz, ev sahibi Almanya yı yeniyoruz, Sırp lara farklı yeniliyoruz. Bu nasıl oluyor. Tek maç oynasak bu kadroyla bu sıkıntıların en azını yaşarız. Ama turnuva oynuyorsanız kadronuzda en az dokuz oyuncunuzu her an sahaya sürebilcek kadroya sahip olmanız gerekir. İtalya ve Almanya yı yendiğimiz karşılaşmalarda dar rotasyon yüzünden sahada 25-30 dakika kalan beş-altı oyuncumuz vardı. Yenildiğimiz İspanya ve Sırbistan karşısında bu oyuncularımız yorgunlukları yüzünden gerçek performanslarını ortaya koyamadılar. Ergin Ataman da diğer oyunculara şans verince derin kadrolara sahip ve birbiri ayarındaki oyunculardan kurulu rakiplerimize farklı yenilmek zorunda kaldık. Bu problemizi çözmemiz gerekiyor. Ancak şu anda iki ana sorunumuz var. 

Birinci sorun Milli Takımımız kabuk değitiriyor. Bu güne kadar takımızın yükünü taşıyan Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunceri, Ömer Onan Ender Arslan ve Kerem Gönlüm ün yerine genç yıldızları kadromuza almamız ve onların Milli Takıma adaptasyon süreci. Bu konuda zamana ihtiyaç var. Birde buna yabancı oyuncu fazlalığından Genç ve Ümit Milli takımımızın yıldız oyuncularının Ligde süre alamamaları. 

İkincisi sorun NBA oyuncularımız Milli formaya sıcak bakmamaları. Sakatlanma riskine Milli Takım yerine NBA'yi tercih etmeleri. Eğer şu anda problemsiz bir Enes Kanter ve Ömer Aşık Milli Takımınızda yer alsaydı aldığımız sonuçlar daha değişik olabilirdi. 

Sonuç olarak üst düzey Basketbol Ligimiz var ama yukardaki sorunlar yüzünden aynı düzeyde bir Milli Takım yaratamıyoruz.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!