HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN! - Doğan HAKYEMEZ

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!


Obradoviç Zalgris maçında olduğu gibi maç başında oyun kurucu Dixon ve Sloukos’ı kenarda tuttu. Ahmet’i ilk beşe çıkardı. 

Real Madrid ikinci yarının ortasına kadar Doncic, Llull ve Rudi nin sayılarıyla öndeydiler. Ancak oyuna kenardan gelen Melli ve Sloukas attıkları basketlerle İspanyol ekibini durdurdu ve sarı lacivertli takım devreye 40-38 önde girdi. 

Real Madrid üçüncü çeyreğe fırtına gibi girdi. Causeur arka arkaya attığı sayılarla takımını sırtladı. Fark yedi sayıya çıktı. Fenerbahçe Doğuş sadece Melli ile ayakta kaldı. Ancak galibiyete yetmedi. 

Maçın geneline baktığımda sarı lacivertli dış oyuncular bire bir savunmada devamlı geçildi, Ahmet, Veselly ve Datome bu yüzden faul prolemine girdi. Fenerbahçe Doğuş savunma direncini ortaya koyamayınca hücum da istenilen seviyeye çıkamadı. Real Madrid li oyuncuların hücum ribaundları galibiyeti ve şampiyonluğu getiren en büyük faktördü. Geçen seneki kadrodan Udah’ın ayrılmış olması bu sezon Fenerbahçe’de pota altında büyük problem yaşattı. Final Four da bu sorun çok açık gözüktü. Şampiyonluk belkide bu yüzden elimizden kaçtı. 

Hakemlerin son anlarda takdir haklarını takımız alehine kullandığınıda söylemeden geçemiyeceğim.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!