DEĞİŞİMİ GÖRDÜK! - Bahaddin GÜNEŞ

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!


Ersun Yanal’a hayırlı olsun. Lig Trabzonspor için yeni başlıyor ama hafta içinde ki Ersun hocanın demeçleri hiç hoş değildi. ‘Şampiyon olabilecek bir takım bıraktım’ sözlerine katılmıyorum. Bu takım o sezon zaten şampiyon olmuştur. Bunu dünya biliyor ama Türkiye bilmiyor veya kabullenemiyor diyebiliriz.

Vahid hoca ile boşa geçen zamandan sonra oyunculardaki psikolojinin bozuk olması, yerini Ersun Yanal’ın gelişinden sonraki olumlu havaya bıraktı. Trabzonspor’da oyuncuların idmanlarda neşeli olması, bir değişimin olduğunu gösteriyordu. Böyle bir atmosferde Ersun Hoca ilk maçını Galatasaray ile oynadı.

İlk 15 dakikalık bölümde Galatasaray daha çok pozisyon buldu. Burak, Selçuk ve Olcan ile tehlikeli olmaya çalışan Galatasaray’a Trabzonspor defansı geçit vermedi. Bu bölümlerde Trabzonspor’da Özer ve Yusuf biraz daha istekli göründü. İlk yarının son 20 dakikasında etkili olan taraf Trabzonspor’du. Özellikle de Bosingwa’nın yaptığı önemli hamleleri es geçmemek lazım. Orta alanda Salih ve Constant, savunmayı zaman zaman zor durumda bırakıyorlardı. Ama Bordo-Mavili ekip genelde Özer ve Yusuf ile rakibi zorluyordu. Özellikle Yusuf, Galatasaray sağ tarafında görev yapan oyunculara zor anlar yaşattı. İlk yarının bitimine doğru rakip alanda tehlikeli pozisyonlar geliştiren Trabzonspor’da Özer’in şutu direkte patlayınca devre golsüz eşitlikle geçildi.

Takım savunmasını iyi yapan Trabzonspor, ikinci yarıya daha istekli başladı. Mehmet Ekici’nin oyunu iyi yönlendirmesi, Bosingwa’nın da top kesip takımını atağa çıkartması inanılmazdı.

57 dakikada Cardozo’nun şutu, Yekta’nın eline çarptı. Penaltı itirazı yapılırken, pozisyonu takip eden Medjani’nin kafa golü geldi ve Trabzonspor 1-0 öne geçti.

Golden sonra Galatasaray’ın oyun motivasyonu düştü ve bu durum Trabzonspor’un işine yaradı.

Daha sonra sahada pozisyon vermeyen bir Trabzonspor izledik. Sakin ve akıllı oynayan, ekonomik düşünen Trabzonspor’du. Trabzonspor bu maçta kanatlarını çok iyi kullandı. Özer’in kornerden gelen topunu, Papadopoulos’un arkaya çevirdi ve uygun pozisyonda bulunan Medjani takımının ve kendisinin ikinci golünü kaydetti.

Son dakikalarda Yusuf’un golü galibiyetin süsü oldu. Büyük bir değişim içerisinde olduğu gözlenen Trabzonspor’un ilerleyen haftalarda daha başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum.

Trabzonspor, hak ettiği bir galibiyeti hem iyi oyun hem de yeni hocası ile yaşadı. Dediğim gibi Vahid’in moralsizliği takımdan uzaklaşınca yerine mutlu bir tablo geldi. Çünkü sevgi her zaman mutluluğu getirir.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!