YANLIŞ KADRO MAĞLUBİYET GETİRDİ! - Bahaddin GÜNEŞ

YANLIŞ KADRO MAĞLUBİYET GETİRDİ!


Trabzonspor - Fenerbahçe maçina takim kadrosunu görünce şaşirdim! Sadi hocam cok sevdigim, adam gibi adamdir ama boyle bir.yanliş kadroyu nasil sahaya sürdü anlayamadim... Belliki karşisindaki Fenerbahçe takımı, bugün kadro zenginliği ile ekonomik güçlülüğüyle öne çıkan bir takim. Senin yedeklerini koysan sampiyonluğa oynar! Oyuncu kalitesi iyi olan bu takima ancak mücadeleci oyuncularla oynayabilirsin.

Şimdi soruyorum hocam sana Süleyman Hurma'mi diyor ki Alper'i transfer ettim, oynat! Bu çocuk karşinda Nani, Gökhan Gönül, Alper varken nasil olurda, bu çocuğu bu  çabuk oyuncular karşisina koyarsın? Diğer taraftan kaliteli bir takim karşinda varken mesafeleri uzak tutmayacaksın, uzak oynayan oyuncularla rakibe oynamaya şansı verirsen santroforun 90 dk.'da bir pozisyon a giremesse aldiğin toplari ileri yerine geri oynarsan stoperlerin rakibin santroforunun yaninda olmassa mağlubiyet kacilmazdir.

Yani işin özu bu takim fena değil ama oyun kurgusunda ve isteksiz oluşunun muhakkah sebebleri vardir.

Yani Özer ve Mehmet Ekici ortsahada ayni tip oyuncular lüks oluyor. Burda bana gore Ekici nin oynamasi Özer'in dişarida olmasi daha iyi olurdu. Ve ozellikle Ekici'nin iyi oynarken dişari alinmasi dogru degil. Ama değisikliklerde Salih'in girişi, Yusuf'un girişi dogru, Dame N'Doye diye bir santrofor var... Ama hiç bisey yapmamasi hayal kirikligi....

İkinci yari eksik olmasina rağmen daha düzenli bir takim vardi. Ve daha iyi sahayi parselledi, ama santroforun hiçbirsey yapmamasi topu ilerde tutamamasi Trabzonspor'un pozisyona girememesine sebep oldu. 

Bana göre, aci ama gercek olan maçtan once 2-0 biter dedigim arkadaşlarima bir daha hakli ciktim. Şimdi önünde bir kongresi olan Trabzonspor, akıllı sakin neleri yanliş yaptığını neleri doğru yapacaginin analizini yapilmasi ve ileriye dogru iyi şeylerin yapilmasini cani gönülden isteyerek saygilar sunarim.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!