ZAMAZİNGOSU BOZUK! - Oğuz DİZER

ZAMAZİNGOSU BOZUK!


Geçmişte adını koyamadığımız her olumsuzluğa ‘zamazingosu bozuk!’ der sıyırırdık. Otomobil yolda kalır, ‘zamazingo arızası’. Hanımın midesi tutar ‘batında bir zamazingo var’. Evde bir arıza çıkar ‘kaynanın bir zamazingosu bozuk!’ der, çözüm bulamaz ama hiç olmazsa sorunlardan uzak olmadığımızı ifade ederdik! Dün gecenin Galatasaray takımına baktım ve ‘bu kulüpte külliyen zamazingo arızası mevcut’ diye düşünüp teşhis raporunu yazdım. İdari, maddi, manevi, fifiziki, ruhani, ay lav you, ne zamazingo arasan var yani!

Çalım manyağı orta saha!

Okan Buruk sorunlu kadrodan güvenli, tutarlı, ne yaptığını bilen, dengeli bir yapı oluşturmuş. Gencecik çocuklar, beklentiler açısından umut ışıkları verdi. Bir de Emre soluna bakmayı becerebilseydi! O güzelim operasyonu küllüm etmezdi. Neyse Gaziantep’in ‘ön libero’ diye aldığı mükemmel stoper oynayıp, kenar için aldığı ortada şimendifer gibi gitti. Galatasaray’ın ‘orta saha’ diye aldığı, ortada gözükmediği gibi savunma da çalım manyağına dönmekten bıkmadı. Baktım ki onca kurtarıştan sonra Muslera da kendi kendine ortaya karışık konuşmaya başladı. Demek ki kalecinin de, zamazingosu patladı! Sneijder net işler yaptı da; hani derler ya ‘kısmeti olmayan hacıyı, deve üzerinde vantilatör çarparmış’ diye! Hollandalı da topu tavana asayım derken, direkte patlattı. O gerginlik ve darbe üst adelesinde hasar yapınca muhitini Olcan’a bıraktı.

İki kaleci de kurtardı ama...

Muslera da, Karcemarskas da iyi oynadı, şık kurtarışlar yaptı ama şansta da biraz zamazingo olacaktı! Gaziantepli kaleci topu uzaklaştırmakta sıkıntı yaşayınca Burak 89’da 1-0’a taşıdı ve könuk 3 puanı kaptı. Gol öncesi Barış ve Tarık için çalınan düdükle ilgili bir zamazingo var mı yok mu, onu da öğreniriz, onca emeğin donu düşüp G-Stringi gözüktükten sonra!

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca