POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ? - Oğuz DİZER

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?


Sevgili Galatasaraylılar geçmiş Şeker bayramınız kutlu, yeni sezonunuz umutlu, transferleriniz tatlı inşallah, başarılı olsun. Olsun da!!! Bayramın kutlu olması dışında, harbi taraftar nasıl umutlu, mutlu ve moralli olsun? Hele hele bu eşsiz (!) akıllarla! Olmaz, olamaz yani... Florya mektepli futbol direktörünün cenk seferleri sayısı, muhteşem Süleyman’ı dahi kıskandıracak miktara erişti. Muhteşem Süleyman bile dizi boyunca at sırtında prostattan inledi, otağında memeli basur kaynaklı az buz ızdırap mı çekti? Fakat Galatasaray mukimi businessclass plakalı Pegasus gibi uçuyor, 5 star otellerde transfer, fin hammam ve jakuzinin balını çıkartıyor.

Nasılsa masrafları kulüp ödüyor!

Çıkartsın tabii, nasılsa masrafları kulüp ödüyor. Her fedakarlık da, zaten arma için ya! Kombineler nasıl bu arada? Aklıma da, şu soru gelmez mi? Sayın dinleyiciler ‘futbolcu transferi için ülkemizde fıldır fıldır dolaşan Made in Italy, Russian veya Germany ya da UK hatta France kulüp direktörüne hiç rastlayan var mı?’ Nasıl alışveriş ne tür alemdir, bu fıldır fıldır cenk fotoğrafı sizce? Bizim T.M. kulüp direktörleri, menajerleri, yöneticileri, başkanları malı almak için de, satmak için de deplasmanda. Galiba var bi ince iş, bu mecralarda! Ama what acaba? Zaten transfer mevsimi döneminde “kaçak et” kesimini önleme adına, Rusya’dan kesilmiş hazır et transfer edeceklermiş ama bize ne!

O zaman Poldi&Bruma neden gitti?

Bakalım Florya işlerine. Belhanda için France Nice opsiyon kullanmadı, üstelik kontratı 1 yıl sonra hitam edecek! Ama taşeron tapulu şarj dinamosu gibi diyar diyar dolanan kiralıklar kralına; bonservisi için 8, kendisine de Galatasaray statükosu gereği 3 milyon yıllık layık görüldü. Siz böyle görürsünüz de Allah reva görür mü? O zaman Bruma’nın, Podolski’nin klozet yoluna gitmediğini kim iddia edebilir ki? Galiba Musa Çağıran’ı da 2 buçuk milyon bonservisle çağırmışlar! Gomis için yola en önce zaten eski danışman çıkmışmış. Yancı mektepliler bıkmadan hep aynı adrese gidiyor, aynı bala parmak atmaktan da hiç vazgeçemiyor! Muslera’ya rağmen; Galatasaray gemisi de, kalesine bol gollü hamule yüklemeye doyamıyor. Fakat ilginçtir esas işi “damat, kayınço, amcaoğlu, ürkmez, korkmaz” bitirip yüzdeyi iç edince, 500 yıllık Galatasaray aşırı diyabetten çime serilip, ağır komaya giriyor! Kutlu, insülininiz hazır olsun yani...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca