BEYİN YOK! - Oğuz DİZER

BEYİN YOK!


Galatasaray sözde şık, gösterişli, süslü püslü ve umutlu ama beyin yok beyin! Ee olmadığında da, akıl ve akıllı futbol aksiyonları üretmek, mümkün olmuyor elbette. ‘Tur bizim olacak’ diyen Igor Tudor, futbol doğrularıyla alakası olmayan, bir garip futbol müfredatı hazırlamış. Mesela iki bek Linnes ve Carole, android telefon devrinde, harcanan onca dövize karşın manyetoludan beter vaziyette. Stoper Maicon prostatlı ihtiyarın teşaşür ameliyesi gibi. Bunca özürlü ortamında Muslera da aşırı hararet kaynaklı, su kaynattı! Önce 39’da sarı, sonra 58’de Ahmet’in tuhaf kol hali nedeniyle, yapmak zorunda kaldığı penaltıda da, kayışı kopardı, Alman çaldı Nouri ve 0-1. 

Yazıklar olsun...

Bu gol tribünleri dağıttı ama dev futbol koordinatörü mektepli Cenk ve Dursun & yönetim göbek saplaması kırık kamyona dönmüş olsa da yıkılmadı. Külliyen ayaktaydı! Cengiz abi de, zaten canından can gittiği için, kefeniyle gelmiş ama her tür söylem ve ilçede 7 sülaleyi kapsayan teşvik (!) nidalarına karşı da, yağmurluğunu giymişti.

69’da Ahmet’in tesadüfen gelen topu, rakip ağlara tepmesi sadece 1-1’i getirdi. Hepsi o! Bruma, Sneijder, Balta, Podolski ve Sabri gibi futbolculara karşı, imitasyon futbolculara milyonlarca Euro akıtan sözde Galatasaray yöneticileri, uyuyan divanı ve trans halinde uyurgezer sorumsuz kongre üyeleriyle şunu dedi “böyle başa, böyle traş!” Östersunds’a başarı olanağı tanıyan eşsiz elemanlar ve bu beyinsiz kadroyu kuranlara, rezilliğin oluşturulmasına destek verenlere, yazıklar olsun... Nokta.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca