NEREDEN NEREYE! - Oğuz DİZER

NEREDEN NEREYE!


Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Türkiye’nin yüzde 50’sini evde zor tutuyorum’ derken, şimdi vaziyet ne hallere geldi? Son zamanlarda öyle sıkıntılar, öylesi hak etmediğimiz olaylar yaşıyoruz ki, artık milletimizin yüzde 100’ü neredeyse evlerinde gönüllü oturacak duruma geldi! Ne yapalım? Huzur, istikrar bir yudum nefes için, gözü dönmüş hain kalleşliğine kurban gitmeme adına sabredeceğiz. Yüce yaradan askerime, polisime derman versin. Terör elbette fıtratımızda yok, fakat içimize sızmış ve bir yerlere tünemiş bölücü çok.

Merkel mi yetişti!

İstiklal savaşımız günlerinde de vardı, Osmanlılar zamanında da. Kimi mehtere sızmıştı, kimi de medrese ve külliyelere ama Cumhuriyet’le aştık sonra. Dün gece çok kritik bir derbi vardı, ASY Arena cıvarına da, yaklaşık 50 bin Galatasaraylı toplandı. Müsabaka başlamak üzereyken, vali bey çok ciddi bir istihbarat nedeniyle derbiyi erteletti. İlk aklıma acaba bu kadar gecikmesi sebebi şansölye Sainth Merkel yıldırım gibi son anda mı yetişti acaba diye geldi valla! Almanya çok ötede ya anca!

Herkes için şahane

Seyircisiz oynanması istenen fakat Özbek yönetimi direnince ertelenen derbi önce Fenerbahçeli kardeşlerimiz, sonra da İstihbarat kaynaklı felaketten kurtulan Sarı-Kırmızılı taraftarlar adına güzelliktir. Bir süre evlerimizde oturur toparlanır moralleniriz. E Fenerbahçeli kardeşlerimiz de Şebek&Bebek Hırvat acı tesirinden kurtulur, gerilimden arınır ve çok daha sağlıklı, sıhhatli sahada olur. Herkes adına şahane oldu bu yıldırım gibi karar yani! Gelmiş,geçmiş inşallah da, son  olsun...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca