ERGİN ATAMAN REALİTESİ! - Oğuz DİZER

ERGİN ATAMAN REALİTESİ!


Sakaryaspor alt yapısından yetişen ve yıldız statüsü yakalayan imparator, kral sıfatlarını hak eden birçok futbolcumuzun basketbol geçmişini iyi bilirim. Sadun, Ercan, Sezai, Tamer, Kostik Mustafa, İmparator Oğuz, Kral Hakan, Aykut, Bülent ve daha niceleri. Bu arada Çoşkun Demirbakan, Ertuğrul Sağlam, Şifo Mehmet, Erman Toroğlu da potalarla arası barışık, yıldız sporcularımızdandı. Basketbolcu Levent de mükemmel santrfor oynarken potalarda yıldız olanlardan. Mehmet Baturalp, Şükür’ü basketbol genç milli takımına davet edecekti, fakat Sakaryalı futbol milli takımına gitti. Kral yıllarca pivot operasyonu revers uygulamalarıyla, stoperleri Şam’a gönderip kendisi de gole gitmiş, hatta Beşiktaşlı stoper Hamit’i de, futbola tövbe ettirmişti! Basketbolun futbol aklına galebe çaldığı çok örnekler var anılarım arasında.

Koskoca bir sıfır!

Galatasaray Eskişehir’de, başkan, yönetimi ve sözde danışmanları aklıyla futbol hal ve gidiş uygulamalarıyla koskoca bir sıfırı hak etti! Müsebbib tabii ki Dursun Özbek ve yönetimi. Hamza Hamzaoğlu konusunda Galatasaray’ı yerle bir etmeye tam teşebbüs operasyonları sonrası basketbol, voleybol hatta tüm branşlarda da aynı marifet (!) için uğraştılar ama Allah’tan tutturamadılar. Kasayı da tutturamadılar!!! Fiyaskonun kurdela takılmış hali yani... Kulübenin yerle bir, acınılacak vaziyeti, sahadakilerin boş vermişliği her türlü yönetim defolarına rağmen direnen Ergin Ataman ve ekibini aklıma getirdi!

Duracağı yeri bilmez

Galatasaray koçunun Türkiye başarıları dışında Climamio Bologna’da yaşadığı, yaşattığı mükemmel bir İtalya deneyimi de var. Uzun sözün kısası madem kulübün elinde bu denli deneyimli ve başarıları ortada bir spor adamı var, faydalanmak için gecikmenin ne anlamı var? Türk futbolunun en büyük eksiği savunma ve hücumda tayming arızaları! Futbolcular defansı, duracakları yeri, hücumda gidecekleri yönü doğru dürüst bilmez, trilyonlara imza atan teknik adamlar da zaten bilmez, o yüzden de öğretemez! Kafası biraz çalışan, rakibinden az önce kestiren önde gözükür saf ve cahil spor piyasasını da külliyen götürür !

Bu aklı kaçırmayın

Fırsat bu fırsattır ve batık Türk futbolu basketbol aklından mutlaka faydalanmalıdır. Dursun Özbek fırsat hazır doğmuşken, bu tarihi aldı aldı... Aksi halde külliyen yandı! Türk spor yönetimi, Ergin Ataman ve diğer koçlarımız basketbol realitesini, aklını, doğrularını, çağdaşlığını görmezden gelmemeli...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca