ER BAKKAL'I KURTARMAK! - Oğuz DİZER

ER BAKKAL'I KURTARMAK!


Mersin İdmanyurdu futbolcuları, er Bakkal’ı kurtarma uğruna ellerinden geleni yaptı. Hele hele  karşılaşmanın henüz başında, Nakoulma topu kontrol edebilse, Wellington topu ağlarla buluşturabilse Osmanlı faciasının bir başka versiyonu gelebilirdi Galatasaray’ın başına! Servet’in daim cirit attığı bir ev sahibi yarı alanı düşününüz! 

Bilmem başka söze gerek var mı? Kefenlitatörlerin baskınında, NYPD’nin Hürriyet binasına yetişemediği yerde, MHKRD Bakkal’a yetişti valla! 37’de Yasin’in başına gelen için bir düdük çalmalıydı ama ne çalmalıydı ? Bu arada kod adı ‘MMMER’in de hakkını yememek gerek. Şahane kurtarışlara imza attı, törenle kramponlarını bağladı, canı çektikçe zamanı bağladı MHKRD, yani MHK Rifri Departmanı da uzun uzun baktı! Uzun sözün kısası NYPD ve MHKRD formdan uzaktı bu hafta. 

Elbette Galatasaraylı futbolcular da, dün gece beklenen futbol değerleri ve iştahından uzaktı. Bu arada Semih uzandı, kalesini olası golden kurtardı. 45’te Sneijder müthiş vurdu, MMMER’de şahane çıkardı.Berabere biten devre 49’da MİY golüyle renklendi. Wellington şık vurdu 0-1. 50’de Burak’ın başrolü oynadığı pozisyonda, Podolski golü attı 1-1. Beraberlik sonrası iki tarafında kaçırdığı onlarca pozisyon vardı. 

88’de Sinan azıcık şanslı olsa golü yapardı, olmadı.Yani onca pozisyonun içinde kompakt davranamadıkları gibi, golle kontak ta kuramadılar ve sonunda işi 1-1’e bağladılar... Selçuk’ta son dakikada kırmızıya bağladı, Vederson olaya ilhak etti ve oda 2.sarıdan gitti, Kalkavan başlama ve bitiş düdükleri haricinde burada da haklıydı! MİY futbolcularının er Bakkal’ı kurtarma operasyonu, oldukça başarılı oldu yani... Galatasaraylı sabırlı olacak, madem mekteplilerce kasa kurtuldu kanaati hasıl oldu, takım da elbet birgün kurtulacak ... Si yani, alo alo... Vala...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca