ABDÜRCAMBAZ ÇÖZEMEZDİ! - Oğuz DİZER

ABDÜRCAMBAZ ÇÖZEMEZDİ!


Dünün hava ve saha şartları futbolunu, Abdürcambaz ve ekibi becerisi dahi çözemezdi, Beşiktaş ve Galatasaraylı sporcular nasıl çözsün? Olimpiyat projesi daha ortaya atıldığında yazmıştım.

‘Esenyurt ve civarında yüksek atlayan uçağa çarpar düşer. Uzun atlayan da Marmara denizine iner!’ diye. Futbola dönüldü sonra ve Fransa’dan getirilen rüzgar önleyici paneller dahi dayanamadı uçtu gitti. Ardından seyirci vazgeçti gelmedi. Stat civarında galibe karışanlara bunca yıldır erişilemedi! Olimpiyat kazığını önce 120 milyon dolarla necip milletimiz yedi. Sonra Galatasaray ve şimdi de sıra Beşiktaş’a geldi. Yazıktır, günahtır. Koskoca ilk devre Ferrari, Lamborghini, Maseratti hamili futbolcular, Vespa motorsiklet ya da Mobilet temposu dahi örnekleyemedi. Ayaz üstü rüzgar, sanki sulu kar ve kupkuru tatsız futbol.

Hak ettiği gibi...

İkinci yarı ıstıraba biraz daha alışmış, soyunma odasında ısınmış futbolcuların farklı direnişi sahnedeydi. Devre arası önce Biliç sonra da Töre’nin omzuna asılan Melo, oyun başlayınca dakika 50’de Sabrinin asistine de asıldı ve top Beşiktaş ağlarına takıldı 0-1. Melo yattı kaldı, 62’de Kavlak’ta Çakır’ın kırmızısına takıldı, atıldı. Veli’nin Sneijder’e kroşesi? Selçuk’un şahane aparkatı, Tolga’nın mükemmel eskivi 4X4 Navigatör’ü hak etti gibi. Şey! Şutu ve kurtarışı olacaktı! 10 kişi kalan Beşiktaş vitesi yükseltti, Kerim Fray etkiliydi. Bruma da hücum için girdi ama savunma etkinlikleri gösterdi! Bu arada Sneijder cansiperane bir müdahalede bulunup uzandı, yerine Olcan geldi. Turan Selçuk’un ölümsüz eseri kahramanı Abdürcambaz’ın çözemeyeceğini, Önce Brasillian Tarzan Melo çözdü ve Burak son anda attığı

2. golle de Cim Bom’u zirvede tuttu... ‘3 puan çok güzel’ product&tolking by Taffarel!

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Oca

ANTALYA ŞUT ATMADAN!

15Ara

AKHİSAR'DAN PUANLA VEDA!

21Tem

BEYİN YOK!

01Tem

POLDİ ve BRUMA NEDEN GİTTİ?

06Oca