BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORSA! - Hayri ÜLGEN

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORSA!


Siyah-Beyazlı takım bu sezon kendi sahasında maç yapmamasına rağmen ilk yarının genelinde bilhassa ilk haftalarda tempolu coşkulu bir oyun sergilediğini gördük ki buna Avrupa kupaları da dahil. Şimdi gözler ikinci yarıda... Yine kendi sahasında oynayamayacak Beşiktaş'ınkonsantrasyonu ne olur herkes merak içerisinde. Tüm camia hangi stat Beşiktaş'a yarar sağlar diye merak ediyor. 

Siyah- Beyazlı yönetimin süper ligin ikinci bölümünde futbol maçlarını oynayacağı stadı bilhassa Beşiktaşlı taraftarların Ankara ve Konya arasında olmasıyla ağırlık kazanmakta. Çünkü maçlar burada oynandığı zaman Ankara ve Konya'da özellikle Anadolu'dangelen taraftarlarla birlikte en azından 30- 40 bin kişiye oynadığını gördük. Bunun içinde hem Beşiktaş'a ekonomik yönünden hem de futbolculara moral yönünden Ankara ve Konya'ya olumlu yönden bakılmalıdır. Benim başkan Fikret Orman ve yönetimine, tüm camianın ve taraftarların da bu statları istediğini buradan açıkça haykırıyorum. Lütfen bir an önce diğer sahaları bırakın,Beşiktaş'ın maçlarını Ankara ve Konya'da oynatın. Beşiktaş bu sene şampiyon olsun ve tarihine kendi sahasında maç yapmadan ama şampiyonluk kazanan bir Beşiktaş'ı altın harflerle yazsın diye buradan sizlere sesleniyorum.

İLK YARININ İYİSİ 

Eğer Beşiktaş yönetimi ekonomik şartları da göz önünde bulundurursak, takımın ve futbolcuların ne kadar alacağını da düşünürsek tribün gelirlerinin ve desteğinin ne kadar gerekli olduğunu görürüz. Beşiktaş'ın zaten bazı futbolcularının disiplinsizliği olmasa idi, kırmızı kartlar olmamış olsa idi, liderliği zaten kimseye bırakmazdı. Kim ne derse desin Galatasaray maçı hariç ilk yarıdaBeşiktaş en iyi top oynayan takım olarak gösterildi. Özellikle Atiba ve Veli'nin sorumsuz davranmaları ihanet gibiydi. Eğer Atiba ve Veli atılmamış olsalardı Galatasaray takımını yener liderliğini sürdürürdü. Bir gerçeği burada vurgulamak istiyorum; Beşiktaşlı futbolcuların alacağı konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bunun için başkana diyorum ki 12-13 maçtır futbolcuların maç başıları ödenmiyor. Bu da en az 6 milyon Euro oluyor. İkinci yarı başlamadan lütfen gerekli şekilde futbolcuların ödemelerini yapın ve morali yüksek bir Beşiktaş'ın neler yapacağını herkes görsün. Bu nedenle Ankara ile Konya statlarını istememizin nedeni bu. Bunun yanında Milosevictransferinin yararlı olup olmadığını maçlar başlayınca göreceğiz. Ama ben burada kendisini kısa ve öz şekilde tanıtayım. Tekniği iyi bir oyuncu, savunmada başarılı ve en büyük özelliği de savunmada olumlu top çıkararak orta sahaya ve hücuma destek olması. Tabi ki zamanla bunu da göreceğiz. Bilic ve öğrencilerinin negatif olaylar yaşamazsa ve gereksiz kartlar da almazsa inanıyorum ve yürekten bağırarak da söylüyorum, Beşiktaş'ın kadrosu genç ve mücadele eden bir kadroya sahip, Siyah-Beyazlılar bu sezon kendi sahasında olmasa bile şampiyonluk yaşayacak kadar karakterli futbolculardan kurulu olduğunu gördük. Yeter ki disiplinsizliğe futbolcular uymasın, disiplinli bir şekilde, sorumlu bir şekilde ve profesyonelce Beşiktaş'ın önünü açsın ve oynayacağı maçlarda da Beşiktaş'ı şampiyon yapsın. Bunun yanında daBeşiktaş'ın Avrupa'da ve Türkiye Kupası'nda alacağı başarılar çok önemli çünkü bu kapasiteyle, bu futbolcularla ben Beşiktaş'ın bu sezon tarih yazacağına düşünüyorum ama bir şartla, saha saha saha... Sahayı çok iyi bilmek lazım. Yeter ki yönetim stat konusunda kararlı bir adım atsın.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

5 DAKİKADA KARTAL!

12Nis

TARİHE İMZA GOMEZ'DEN!

05Nis

RIZA'NIN FENDİ ORMAN'I YENDİ!

23Mar

PTT 1.LİGİN HAVASI BAŞKA!

28Eyl

GOMEZ'İN ALTIN KAFASI!