TÜRK FUTBOLU İLERLEMEZ! - Hasan EĞİLMEZ

TÜRK FUTBOLU İLERLEMEZ!


Önümüzdeki sezon itibariyle yabancı sayısı 14 çıkmasıyla son iki sene Türk futbolcusu daha fazla yer alsın denilen projeden faydasını görmeden çabuk vazgeçildi.

En büyük sorun olarak yerli futbolcunun değeri sadece gelir bakiyesinde artmış old., Dolaysıyla kulüpler astronomik rakamları artik kaldıramaz hale geldikleri için yeni kural ile hem yabancı hem yerli futbolcu eşit bir durumda son iki sezon istenilen rakamlardan vazgeçmek zorunda kalacak ve bununla birlikte kulüplerde mali tabloda gider bakiyesinde avantajlı bir duruma gelmiş olacak. Buraya kadar tamam, Türk futbolu nasıl bir avantaj elde edecek? Giderlerini azaltmak isteyen ve diğer Avrupa ülkelerine göre astronomik ücretler veren güzel yurdumuzda tasarruf edilmiş paralar altyapıda akademi zorunluluğu getirilseydi birkaç sene sonra bu Milli Takımımıza ve kulüplerimize faydalı olmayacak mıydı? Dünya şampiyonu Almanya’da Bundesliga takımlarının hatta 2.Lig takımların akademi ve futbolcu yetiştirme zorunluluğu oldugunu  için bütün takımlar çok değerli gençler yetiştiriyor ve faturası Milli Takım için Dünya Şampiyonluğu ve diğer büyük futbol ülkeleri gibi iyi bir futbolcu için büyük ücretler ödemiyorlar tam tersi bir de arkadan çok sayıda yetenek geldiği için Avrupa’ya satıyorlar. Bundan en cok faydalanan Altyapılarda güzel maaşlar alan çok değerli hocalar ve scoutlar; çünkü onlar yaptıklarıyla hem kulüplerine hem Mlli Takıma futbolcu değil iyi bir insanda kazandırdıkları icin. Ya sabır ya sabır iyi şeyler bir iki sene içinde gelmez birkaç sene yatıracaksın çalışacaksın herkesin hakkını vereceksin ve yetenekli değerli insanlar yetiştiriyor Ay Yıldımıza kazandıracaksın!

Türk Futbolu bu değişiklikle tek bir adim bile ilerlemeyecek yine eskisi gibi ayni tas ayni hamam hesabi, Saatler ilerliyor, günler ilerliyor, aylar geçiyor ve biz ilerlemiyoruz!

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Şub

TÜRK FUTBOLU İLERLEMEZ!

03Nis

HÜZÜNLÜ SIZIM YOZGATSPORUM!

25Mar

BİR PORTEKİZ MASALI SC BRAGA

28Şub
18Ara

EVLATLARIMIZ ve FUTBOL!