HÜZÜNLÜ SIZIM YOZGATSPORUM! - Hasan EĞİLMEZ

HÜZÜNLÜ SIZIM YOZGATSPORUM!


Süperlig hayali kurmuştuk yıllar öncesi, iki sezon o hayali yaşadık ve gururla bak bu bizim atalaramızın, toprakalrımızın takımı diyebildik, gögsümüz kabarıktı, Yozgatsporumuz süperligde oynuyordu. O duyguyu yaşamak hayal edince bile çok uzak gözüküyordu; ama gerçek olmuştu. Bazıları radyodan, bazıları televizyondan bazılamız staddan büyük heyecanla maçları takip ediyorduk. Gol atınca hepimiz ayrı yerlerde olsak da aynı duyguyu yaşıyorduk.

Prekolar, Ayewler, Papen Mustafalar, Ilhan Özbaylar firtına gibi süperlig stadlarında ezip geçiyordu bir bir karşılarına cikan takimları. Kırmızı-Siyah Bozokları, Türk futbolu artık tanıyordu, Yozgat'a gelen takımlar çekinerek geliyordu, bunların arasında UEFA Kupası Şampiyonu Galatasaray tarihi bir maçla 4-2 mağlup edilmişti. Ne güzeldi be o günler. Bu akşam içimde hüzün var; çünkü Yozgatsporum düşme potasında ve kalan 5 haftalık kısa periyod sonra belki amatör ligde kayıp olabilir diye bir korku sardı hepimizi. Artık gecmişte yapılan hataları ve sucluları aramak için çok geç oldu diye düsünüyorum. 5 final maçı sonrası Yozgatsporumuz ligde kalsın diye hepimiz inananlar birlik ve beraberlik içinde köklü camiamızı kurtarmalıyız. Yozgatsporumuzu yaşatmak için, yönetim, teknik heyet, futbolcular, taraftarlar ve basın birlikte calışmalı, her maç her puan altın değerinde ve hala umudumuz var. Hepimiz egolarımızı bir kenara bırakıp Yozgatsporumuza manevi olarak katkıda bulunmalıyız. Başkanlar, teknik heyetler, futbolcular hepsi geçici tek kalıcı Yozgatsporumuz ve bu sevdamızın uğruna küsler barışmalı, yönetim taraftara ve taraftar yönetime sahip çıkmalı yoksa bu takım tarihte kayıp olup gidebilir.

Barış ve kardeşlik ortamının bozulduğu yerde hiçbirimiz başarılı olamayız. Yozgatsporumuzu hep beraber batırdık diye sayalım ve bari hep beraber kurtaralım. Yozgatsporumuz düşerse hepimiz kayıp etmis oluruz, hepimizin ortak sevdasıdır atalarımızın takımı. Yürekte hissedilenler, dile gelenler gizleniyor, söylenemiyor, gözler bakıyor, dil susuyor, hal çekiliyor, Yozgatsporum için.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Şub

TÜRK FUTBOLU İLERLEMEZ!

03Nis

HÜZÜNLÜ SIZIM YOZGATSPORUM!

25Mar

BİR PORTEKİZ MASALI SC BRAGA

28Şub
18Ara

EVLATLARIMIZ ve FUTBOL!