ESKİSİ BU KADAR GÜZEL OLUR MU? - Günal ENSARİ

ESKİSİ BU KADAR GÜZEL OLUR MU?


Eski, genellikle unutulur, bir kenara atılır ve kullanılmaz hale gelir. Oysa biz üstündeki tozları bir kenara atarak eskiyi yenileye yenileye müthiş bir keyif haline getiriyoruz.

Eskinin güzelliği, geçmişe yönelik yaşanan arkadaşlıkları, dostlukları, anıları ve güzellikleri İçinde barındırmasından kaynaklanıyor herhalde.

31 Ağustos 2013'te yine yeniden Eskişehir’li dostlarımızın organize ettiği buluşmada Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen arkadaşlarımızla önce Anadolu Üniversitesi’nin spor tesislerinde bir araya geldik. İlk karşılaştığımızda nezaket  gereği  eller sıkmadık. Kucaklaşarak, sevginin yarattığı sıcaklığı biri birimize hissettirmeye çalıştık sanki. Küçük ve Minik ancak son derece şirin hentbolcuların görev yaptığı kokteylde koyu sohbetlerin arasında zamanın nasıl geçtiğinin farkına varamadık. Soyunma odalarında hazırlıklarını tamamlayan yiğit erkek ve bayan hentbolcular sahaya indi. Bazen eskiyi aratmayacak kadar güzel hareketleri ve golleri seyretmenin keyfini yaşadık, bazen de rahmetli Federasyon Başkanımız Şeref Tunca’nın hala unutamadığımız sözü ile itikat var takat yok görüntülerini  yaşadık. Antrenör, sporcu, hakem dostluğunun sergilendiği maçları küçük sakatlıklarla atlattık. Oynanan maçlarımızın sonuncusunda skor 16-16 iken son düdükle verilen 7 metre atışına rakip takımın da kalecilerin yan yana gelerek  ( 5 kaleci ) topu çıkarması beraberliğin bozulmaması adına sergilenen güzel görüntülerden biriydi.  Günün güzelliklerinin unutulmaması ve yaşatılması adına videolar ve resimler çekildi.

Salondan sonra ikinci etapta akşam yemeğine herkes şık kıyafetleri ile bir araya geldi. Konuşmalar sonrası sahnede yerini alan Eski Hentbolcular Korosu yine harikaydı. Arka arkaya söyledikleri şarkılarla coştular ve coşturdular. Masalardan masalara ziyaretler, sohbetler ve büyük bir keyif içinde geçen bir akşam yemeği yaşadık.

Anlayacağınız eskiyi doya doya yaşadık ve tüm güzellikleri kat be kat arttırarak yeniledik. Ancak dün yaşadıklarımız bu gün itibariyle yine eskidi.

Bir yıl sonra kısmet ise daha büyük bir katılımla beraber olmak ve bu keyifli günü tekrar yaşayabilmek umuduyla organizasyonu gerçekleştiren Eskişehir’deki arkadaşlarıma tekrar tekrar çok teşekkür ederim.  

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Şub

KEŞFEDİLMEMİŞ CEVHER

09Şub
18Oca

BÜYÜK BAŞARI!

17Ağs

SÖZÜM SİZE!

02Tem