BÜYÜK ORGANİZASYON VE DÜNYA ŞAMPİYONU! - Günal ENSARİ

BÜYÜK ORGANİZASYON VE DÜNYA ŞAMPİYONU!


21- 27  Haziran 2014 tarihleri arasında ülkemizde Trabzon’da  düzenlenen Liselerarası Hentbol Dünya Şampiyonası 24 ülkeden 45 takım katıldı. Takımlardan yaklaşık 900 katılımcı, 200 gönüllü, hakemler, delegeler ve görevlilerle birlikte 1400-1500 kişiyi kapsayan büyük bir organizasyon. Trabzon’daki bu Dünya Şampiyonası için Olimpiyat Köyü ve dokuz adet spor salonunun yanı sıra, ulaşım gayet iyi düzenlenmişti. Bu şampiyona ISF – EHF işbirliğinde hakemlerin kokart takmaları için test niteliğinde olması ve şampiyona boyunca hakemlerin eğitim alması maçların asgari sorunla idare edilmesine katkısı oldu.

Böylesine dev bir organizasyonda görevlilerin gönüllüler  ile iyi bir uyum içinde doğacak sorunları anında büyük bir özveriyle çözmeleri takdire şayandı. Bu da takımların maçlarına  minimum sorunla odaklanmasına yardımcı oldu.  Dünya şampiyonasında görev yaparken biri birinden güzel kaliteli ve heyecan dolu maçları izleme fırsatı bulduk.

Ülkemizi temsilen katılan takımların dördü de iyi hazırlanmış ve iddialı gelmişlerdi. Hepsi iyi başlangıçtan sonra çeyrek finale kalma başarısını gösterdi. Ardından Bayanlarda Antalya Murat Paşa Lisesi 5. Erkeklerde Ankara Genç Osman Lisesi 6. ve İstanbul Çengelköy Lisesi 7. olarak Ülkemiz adına başarılı sonuçlar elde ettiler.  İstanbul Doğa Koleji ise yarı finalde, grup maçında yenildiği Avusturya’yı, seyircinin büyük desteği ile çok iyi bir oyundan sonra yenerek finale çıktı. Finalde de aynı başarıyı Macaristan karşısında tekrarlayarak Dünya Şampiyonu oldu. Başarılı ve yorucu organizasyonda Dünya Şampiyonluğu gelince herkesin mutluluğu doruğa ulaştı

Ülkemizi başarı ile temsil eden Antalya Murat Paşa Lisesi ( 5.), Ankara Genç Osman Lisesi( 6.),  İstanbul Çengelköy Lisesi (7.) Dünya Şampiyonu olarak ismini altın harflerle yazdıran Doğa Kolejini tebrik ediyorum.

Amacına ulaşan ve tüm ülkelerin memnun ayrıldığı organizasyonu, başarı ile gerçekleştiren Okul Sporları Federasyonu çatısı altında  yer alan tüm görevlileri, gönüllüleri ve Başkan Ayhan Pala’yı kutluyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Şub

KEŞFEDİLMEMİŞ CEVHER

09Şub
18Oca

BÜYÜK BAŞARI!

17Ağs

SÖZÜM SİZE!

02Tem