YÜCE ATATÜRK VE FETHİYESPOR - Cihangir GÜNER

YÜCE ATATÜRK VE FETHİYESPOR


Ülkenin bulunduğu kaos ortamında neler oluyor dediğimiz bir anda 11 yürekli adam çıkıp YÜCE ATATÜRK tişörtleri ile önemli Fenerbahçe maçına çıkarken ülkede bir kere daha ayrışmanın etkisine giriyordu.Kimileri bu dik duruşu alkışlarken birileri saldırmaya devam ediyordu.

Bu ülke de anlamadığım Kürt bir ailenin çocuğu olmama rağmen Kürtlerin neden Atatürk'ü sevmediğini yobazların neden nefret ettiğini cemaatlerin neden Atatürk kelimesinden zul duyduklarını yıllardır anlamadım aslında anlamakta istemiyorum. Yada merkez sağcıyız demokrasi havarisiyiz diyen partilerin neden sevmediğini anlamış değilim.

Asıl çelişki Yobazlar sevmiyorsa demokrasiyi sevenlerin sevmesi gerekmez mi diye basit sorular da sormuyor değilim kendime Kürt toplumunu bir yere kadar anlarım Dersim olaylarından dolayı hislerin yansımasını anlarım.

Yobazların Hilafet Ümmetçilik hayallerinin bitmesinin yarattığı sıkıntıları anlarım. Cemaatlerin insanların tek düşünce tek beyin anlayışına ters düştüğü için sevilmediğini anlarım.

Peki demokrat geçinip sosyalist geçinip de Atatürk sırf moda oldu diye saldıranalrı anlamam mümkün değil Ahmet Çakar ın İnşallah düşerler dediği Fethiyespor un Fenerbahçe den sonra farklı yendikleri Denizli maçından sonra evet belki düşeriz ama onurumuz şerefimiz ile düşeriz mesajını da alıp bir yerlere koymasını da bekliyoruz.

Bakın dünya liderleri Atatürk için neler demişler: Winston Churchill İngiltere Başbakanı: "Savaşta Türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusu’nu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye’nin Ata’sına layık bir tezahürden başka birşey değildir."

Muhammed Ali Cinnah Pakistan’ın Kurucusu: "O, Türkiye’yi kurmakla bütün dünya uluslarına Müslümanların seslerini duyuracak kudrette olduğunu ispat etti. Kemal Atatürk’ün ölümüyle Müslüman dünyası en büyük kahramanını kaybetmiştir. Atatürk gibi önder önlerinde bir ilham kaynağı olarak dikildiği halde Hint Müslümanları bugünkü durumlarına hala razı olacaklar mı? "

İkbal Pakistan Millî Şairi:"Bizim aslımız rengi uçmuş bir kıvılcım iken O’nun bakışıyla cihanı kaplayan ve aydınlatan bir güneş haline geldik. Muhammed Eyüp Han Pakistan Devlet Başkanı, 1963 Kemal Atatürk yalnız bu yüzyılın en büyük liderlerinden biri değildir. biz Pakistan’da O’nu, gelmiş geçmiş bütün çağların en büyük adamlarından biri olarak görüyoruz. O, yalnız sizin ulusunuzun sevgili önderi değildir. Dünyadaki bütün Müslümanlar gözlerini sevgi ve hayranlık duygularıyla O’na çevirmişlerdir."

Joseph Luns Hollanda Dışişleri Bakanı:"Çağımızda; uzak görüşlü, cesur, siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye’yi bugünkü modern cumhuriyet durumuna getiren Atatürk’tür. Aynı zamanda bugün Türkiye’nin Avrupa Ortak Pazarı’na girebilecek güce erişmesini sağlayan modern ekonominin temelini hazırlayan da yine O’dur."

Bu duygular o kadar çoğaltılabilir ki onlarca yüzlerce sayfa yetmez. Sevgili Fethiyespor Takım kaptanı kardeşim dostum Onur OKAN bu ülke hainleri riyakarları ikiyüzlüleri çok çabuk unutur ama seni ve arkadaşlarını ömür boyu unutmaz kardeşim.Adın gibi Onurlu duruşunuz dan dolayı senin gıyabın da bütün Fethiyespor camiasını kutluyor ayakta alkışlıyorum.İnanıyorum ki Ahmet Çakar gibilere inat ligde kalıp bir cevap daha vereceksiniz.

Ülkeyi kimi Apo önderleri peşinde bölmeye çalışırken kimi siyasi çıkarları ile yok etmeye çalışırken kimi hilafet ümmet özlemi ile Şeriat kurma hayalleri peşinde koşarken biz inatla ve var gücümüzle YÜCE ATATÜRK demeye devam edeceğiz.

TFF biran önce bu infial yaratan kararından vazgeçerek Fethiye spor a ceza vermeyi akıllarının ucundan bile geçirmemeli ve bu kararlarından bir an önce vazgeçmeliler aksi halde meydanlardaki tepkiler sahalara da yansıyacaktır.Daha yakın yıllarda şehit cenazeler geldiğin de tepki koymak için Türk Bayraklı tişörtler ile sahaya çıkıldığı unutulmasın çifte standarta hayır diyoruz.

Bir alkışı da Fethiye spora verilecek cezayı biz aramızda para toplayarak ödeyeceğiz deme cesaretini gösteren değerli Fenerbahçe taraftarlarına ve onlara destek olacağız açıklaması yapan büyük Çarşı grubuna vermek istiyorum.Bir kere daha gördük ki sosyal toplumsal olaylara sırf çıkarı için sırf menfaatleri için susan görmeyen duymayan STK lara karşı en büyük STK nın TARAFTAR GRUPLARI olduğunu da görmüş olduk.Yıllarca toplumun en arızalı parçası olarak görülen Taraftarların herkes den daha duyarlı daha inançlı olduğunu gördük.Bunun en büyük örneğini de ACININ RENGİ OLMAZ etkinliği ile Denizli de gösterdiler.

Denizli de bir anlaşmazlık sonucu rahmetli olan Fatih EROĞLU anısına buluşarak Tribün birlikteliği sağladıkları için katılan bütün takım Taraftar liderlerine ve Denizli Yeşil Cephe taraftar grubu ve büyük Denizli halkına da buradan teşekkür ederim.Lütfen Değerlerimize en az büyük taraftarlar kadar sahip çıkalım. Para için değerlerini satanlar kadar parayla her şeyi satın alabileceğini zannedenler, bir gün aldıklarının da sattıklarının da para etmediğine tanık olurlar. SAYGILARIMLA

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Mar

TÜRK FUTBOLU VE FAİRPALY

10Ara

YÜCE ATATÜRK VE FETHİYESPOR

02Ara

RANT KAPISI!