UMUDA TUTUNMAK! - Bülent TEKİN

UMUDA TUTUNMAK!


Antalya’nın sıcağında maça; her iki takımda, donarak ölmek üzere olanların sahte mutluluğu ve umursamazlığı içerisinde başladılar… Bu umursamazlığın sonucunda Antalyalı oyuncunun adeta elini kolunu sallayarak 50 metre topu sürdükten sonra golü bulması bile bu umursamazlığımızı pek etkilemedi… Her iki takımın kol kola bu kadere razı olmuşluğa yürüyüşlerine 2. yarıda itiraz eden ve hocasına rağmen kendi takımını bu rehavetten kurtaran isim de Deniz Yılmaz oldu.

Deniz Yılmaz'ın isyanına katkı sağlayan, iyi günlerinin aklında kalanlarıyla Denizin başladığını zorlanarakta olsa tamamlayan ise Batuhan oldu… Özellikle 2. yarıda maçın gizli kahramanı da Okan Buruk’un fazlasıyla ihmal ettiği Sane oldu.

Bu gün teknik analiz yapacak yönetimi konuşacak zaman değil… Zaman zorda olsa tutunduğumuz umudun Kaf dağının ardında gözükse de peşinden gitmek ve bu umudu son ana kadar sürdürmektir… Umudu Kaf dağının ardında tanımlamamın nedeni de iplerin yalnız bizim elimizde olmamasından dolayıdır… Biz mücadelemizi edeceğiz ama bir kulağımızda rakiplerimizin maçlarından çıkacak sonuçta olacak… Kısaca sadece bizim kazanmamız yetmeyecek.

Nietzsche, umudu “ Umut kötülüklerin anasıdır, çünkü işkenceyi uzatır” diye tanımlasa da biz umudumuzu yitirmeyelim ve son dakikaya kadar mücadele edelim derim… Ve keşkelerimizi sorgulamayı da (hiçbir zaman gelmeyen) ileri bir zamana bırakalım… Biz çok iyi olmasak da rakiplerimizin de çok iyi, istikrarlı olduğu söylenemez bizi umutlandıran nedenlerden biri budur… Ama bu saatten sonra devreye girecek olan masa başı oyunlarında rakiplerimiz mi? etkili olur biz mi? burada ciddi endişelerim var bunun nedeni de malum olduğu gibi kentimizin parlamento da ki temsilcilerinin ve kenti yönetenlerin sosyal olaylar karşısında ki duyarsızlıkları ve umursamazlıklarıdır… Kente neredeyse hiçbir katkısı olmayan bu sorumluların ve temsilcilerin Elazığspor’a olan bakışları da halkımız tarafından ciddi bir şekilde sorgulanmalıdır ve hesabı da sorulmalıdır… Ne zaman bu toplumsal sorgulama anlayışımız değişirse o zaman Elazığspor da ki anlayış da değişecektir ve her an korkulu rüya görmekten camiamız kurtulacaktır.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?