KULÜP MÜDÜRÜNDEN KANKA'YA KIYAK! - Bülent TEKİN

KULÜP MÜDÜRÜNDEN KANKA'YA KIYAK!


Elazığspor da kulüp idari yönetiminde bulunan kişilerin ahbap çavuş ilişkileriyle gelmemesi buraya objektif, profesyonel kişilerin getirilmesi gerektiğini belirttiğim yazının mürekkebi kurumadan, kulüpte skandal boyutunda bir uygulamanın gerçekleştirildiğini ne yazık ki öğrendik.

Kulüp yönetim krizi yaşarken boşalan kulüp müdürlüğüne getirilen ve getirenlerin de performansından dolayı 1 hafta önce görevinden aldığı ve boşluktan yararlanarak halen görev başında olan Akif Kıraç’ın durumdan vazife çıkararak skandal boyutunda bir uygulamaya imza atması takımın kimler tarafından nasıl yönetildiğinin, daha doğrusu yönetilemediğinin bir vesikası olarak karşımıza çıkmıştır.

TFF’nin bu yıl açtığı ve Süper ligde bu yıl, Ptt 1. ligde de önümüzdeki yıl uygulamaya geçecek A diplomasına sahip antrenörlerin katılacağı kursa, Tff kulüplere yazı yollayarak kulüpte A diplomasına sahip bir antrenörün yollanmasını bildirmiştir. İşin skandal boyutu da tam bu yazı geldikten sonra gerçekleşmiştir… Benzeri daha önce Yılmaz Vural döneminde de yaşanan, kulüpten bir antrenörün kulübün parasıyla kursa davet edilmesi istendiğinde, Vural'da, Elazığlı hocaları pas geçerek kendi yardımcısını kursa yollamış ve memleketin hocaları yok sayılmıştı. Benzeri uygulamada bu sefer kulüp müdürü tarafından yapılmış ve kulüpte çalışan A diplomalı Ömer hoca, Muammer hoca, İlhan hoca, Kenan hoca, Hacı Arif hoca,Ümit hoca varken, kursa şu an kulüple ilişkisi olmayan, kulüp müdürünün arkadaşı Zeki Çoşkuner gönderilmiştir. Bu tercihin belki bilmediğimiz bir nedeni vardır ve kulüp Müdür de bunu açıklarsa bilgileniriz ve önyargılı davrandığımızı kabul eder gerekirse özürde dileriz.Yok, eğer kankalık dışında bir nedeni yoksa da futbol kamuoyu adına bir açıklama bekleriz.Açıklaması yoksa da bundan sonra orada olmasının şaibeli olacağını ve takıma zarar vereceğini bilmesini isteriz.

Kulübü devir alan yeni yönetimin de bu işe eğilmesi, araştırması ve kamuoyunu bilgilendirmesi gerekir, bunu yapacaklarından da kuşkum yoktur.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?