TRABZONSPOR'UN HEDEFİ NE? - Bahaddin GÜNEŞ

TRABZONSPOR'UN HEDEFİ NE?


Trabzonspor’un, sezonun ilk maçında İstanbul’da Beşiktaş’a yenilmesi bence normal bir sonuç. Çünkü, bu takım ne yapıyor? Takımın hedefi var mı? Varsa Henrique ile hedefe mi koşacak?

Yan toplarında büyük bir zaaf var. Bunu bir kez daha gördük. Ama sorun hala çözülememiş. Trabzonspor’da solbek kim oynadı? Ben göremedim. Gören varsa bana bir söylesin. Türkiye’de herkes solbek arıyor. Ancak Trabzonspor en iyi futbolcusu olan Celustka’yı İngiltere Premier Ligi’ne gönderiyor. Çok yönlü bir futbolcu olan Celustka’nın yerine hiç alışık olmayan bir Olcan solbekte oynatılıyor. Bu ne biçim arayıştır. Sağ elinize sol kulağınızı tutmak gibi geldi bana.

Colman sorunlu bir futbolcu. Geçen yıllardan bu yana sıkıntı. Dün geceki maçta eğer Halis Hoca onu sahada saklamışsa Trabzonspor için bir şans olmalı. Ne oynuyor. Kimse bilmiyor. Ya Zokora’ya gelince. Önce takımda düşünülmüyor. Sonra sahaya sürülüyor. Ya ikisinden biri göndereceksin ya da baştan oynatacaksınız.

Volkan, diye bir futbolcu var. Donkişot gibi kahraman olmak istiyor ki, yel değirmenlerine değil tek başına Beşiktaş savunmasına dalıyor. Aynı Türk filmlerindeki Malkoçoğlu gibi. Futbol tek kişilik oyun değil ki. Sonra, bu oyuncu takım arkadaşlarını geriyor ve oyundan düşürüyor.

Sırada Henrique var. Eğer Trabzonspor hedefe koşacak bir takımsa ki bizler öyle düşünüyoruz. Bu iş Henrique ile olacak iş değil. Böyle devam edecekse demek şu oluyor ki Trabzonspor’un hedefi yok. En kısa zamanda gol bölgesine gerçek bir hücum oyuncusu alınmalı diyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!