TAKIM OLAMAYINCA! - Bahaddin GÜNEŞ

TAKIM OLAMAYINCA!


Daha önce söylediğim şeyleri tekrar etmekten ben de yoruldum. Mustafa Hoca çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. Ama gerçekleri de söylemek zorundayız.

2-0’lık Trabzon’daki Varşova maçında seyircinin tepkisi ile Mustafa Hoca’nın oyuncu değiştirirken yaşadığı sıkıntıyı gördüm.

Sezon başından beri yazılarımda hep söyledim; Trabzonspor iyi oynamıyor.

Takım olma kurgusundan yoksun. Ankara’da maçı eski futbolcu arkadaşım Selami Güven’le seyrettik ve aynı tespiti yaptık. Maçın başında futbolcular seramoniye çıkarken, Colman’ın ileride olup diğer takım arkadaşlarının geride olması dağınıklığın göstergesiydi.

Gençlerberliği takımına karşı belki yorgunluk da diyebiliriz ama 2-0 öne geçen bir takım, oyun kontrolünü eline alacakken, maalesef hatlar arasındaki kopukluktan dolayı üstünlüğünü koruyamadı.

Devrenin bitimine 1 dakika kala gelen Gençlerbirliği golüne engel olamayan Trabzonspor’un maç mağlup olacağını o anda yanımdaki arkadaşlarıma söyledim.

İkinci devrede oyun hakimiyeti Gençlerbirliği’ndeydi. Trabzonsporlu oyuncuların rakibe uzak oluşu, oyun oynamalarına müsaade etmesi, kalesinde çok fazla pozisyon görmelerine ışık tuttu.

İlk 30 dakikada yorulan Malouda oyundan daha erken alınmalıydı.

Trabzonspor’daki gördüğüm en dirençli oyuncular; forvette mücadele eden Henrique, defansa yardım eden Olcan, mücadele gücü ve oyun anlayışı iyi olan Bosingwa idi. Diğer oyuncular bunlara katkı sağlamayınca yenilgi kaçınılmaz oldu.

Gençlerbirliği’nin 2. golünü atan Ahmet’i 2 sene önce A2 takımında izledim. Bu oyuncu 10 Milyonluk defans oyuncuların Giray ve Aykut’un arasından kafa golü atıyorsa demekki senin iki stoperinden de daha iyidir.

Sonuç olarak; Trabzonspor oyun disiplinini kaybetmiştir. Sezon başından beri söylediklerimi tekrarlıyorum. Trabzonspor takım olamamıştır. Bunu taraftarların maçlara gitmemesinden görebiliriz.

Trabzonspor’un Ankara’da da önemli taraftar kitlesi altında da istenileninin verilememesi üzüntü vericidir.

Maalesef Trabzonspor takım görüntüsü vermiyor.

Trabzonspor için tehlike sinyalleri çalıyor. İnşallah devre arasında iyi oyuncular transfer edilir ve Bordo-Mavili takım bu yarışta olur. Yoksa kötü günler bekliyor.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!