İŞTE DEĞİŞİM! - Bahaddin GÜNEŞ

İŞTE DEĞİŞİM!


Trabzonspor, Avrupa’da kazanıyor, tur atlıyordu ama iyi futbol oynamıyordu. Dışarıdan bakıldığından çok önemli eksikleri göze çarpıyordu. Daha önceki yazılarımda Bordo-Mavili takımın bu eksiklerini apaçık dile getiriyordum. Dile getirdiğimde belki de Trabzonspor cephesinden tenkit alıyordum. Bu kesin gibi.

Yıllarca bu takımda forma giyen ve hocalık yapan birisi olarak takımımızın güçlü olmasını istiyorduk. Ancak aksaklıkları da elbette görüyorduk. Birileri değişim diyordu. Değişim, öyle kalem ve kağıt ile yazıp çizmekle olmaz.Değişim, akıl ve zeka ile olur ancak. Değişim isteyenler, ne yazık ki 2 metredeki değişimi göremiyorlar. Ne değişimi yapacaklarmış ki?

Aksiharspor’da 10 yıl önce Trabzonspor’da top koşturan Çağdaş Atan ve Emrah Eren gibi oyuncular oynuyor? Bu oyuncular neden Trabzonspor’dan ayrılmışlardı acaba “Çok yaşlılar” diye. Bu takıma yeniliyorsunuz. Çok yazık. Fırtına’nın oyuncuları, hâlâ miras yiyorlar. Bu 6 şampiyonluk kazanan takımın formasıyla gidiyor. Ama nereye kadar gidecekler.

Mustafa Akçay, futbolcu tesbitinde ve tercihinde bana göre çok hatalar yapıyor. Çok inat ediyor. Forvetsiz bir takımın özellikle deplasmanda galip gelmesi çok zor. Ligin henüz 3. haftası 2 yenilgi alındı. Bu uzun maratonda Trabzonspor’u çok zor günler bekliyor. Eğer Mustafa Akçay, böyle inat ederse devamlılığı olmayabilir. Bende demesi. Maluoda, iyi başladığı maçı kötü bitirdi. Trabzonspor’u terk eden bir oyuncuyu ilk 11’de sahaya koymak ve Adrian gibi her an oyunun skorunu değiştirecek bir futbolcuyu dışarı almakla teknik heyet hata yaptı diyebilirim.

Trabzonspor’da hiçbir futbolcu sorumluluk almak istemiyor. Kısacası Trabzonspor’un gidişatında sağılıklı bir değişim göremiyor!

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!