FIRTINA ESTİ! - Bahaddin GÜNEŞ

FIRTINA ESTİ!


Trabzonspor, geçen hafta 2-0 öndeyken yenildiği maçtan sonra belli ki mili arada defans kurgusu, oyun ciddiyeti üzerinde aldığı derslere iyi çalışmış.

Maçın ilk devresinde ligin etkili takımlarından Eskişehirspor’un topa daha çok hakim olması, pozisyonlara girmesi yine kafa soru işareti bıraktı. Bunu da vurgulamak gerekir.

Ama bu arada Trabzonsporlu oyuncular, özellikle Onur’a teşekkür etmeli. Çünkü Onur muhteşem oynadı. Çıkardığı en az 4-5 net pozisyon vardı.

İkinci yarı ise Trabzonspor, kabustan uyanarak daha çok pas yapınca, daha çok sahip olunca, oyunu yönlendiren ve kontra atağa çıkan taraf oldu.

Yalnız bunları söylerken, Eskişehirspor’un da hakkını vermek lazım. Çok pozisyona girdiler. Direkten dönen bir topları vardı.

Ama ne olursa olsun ikinci yarı Trabzonspor mücadeleci oyunuyla hızlı hücuma çıkışını iyi kullandı ve böylece de sonuca gitmesini bildi.

Geçen haftaki Trabzonspor ile bugünkü Trabzonspor arasında çok fark olduğu ortada.

Bugünkü Trabzonspor daha temkinli ve ciddiyetli idi.

Özellikle daha öncede söylediğim gibi Trabzonlu oyunculardan kurulan bir Trabzonspor beklentim vardı ve bugün de gördüğüm gibi defansta Zeki, Mustafa Yumlu ve Kadir Keleş, 3 Trabzonlu oyuncunun olması camia adına sevindiricidir.

Trabzonspor sonuç olarak; sabırlı giden bir maçta sonuca daha olumlu gidiyor. Eskişehir maçı da onlardan bir tanesi.

Tebrikler çocuklar…

Tebrikler Mustafa Hoca…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!