BU FUTBOL LİG İÇİN YETMEZ! - Bahaddin GÜNEŞ

BU FUTBOL LİG İÇİN YETMEZ!


Trabzonspor, UEFA kupa grup maçlarına kalmak için Kukesi karşısına çıktığı maçta  tedbirli maça başlamak zorundaydı. 

Maça başlamadan önce yedek külubesini gördüm bir an dedim ki içimden bu gerginlik niye; ama maç  başlayınca rakibi görünce bu gerginlik boşa olduğunu  anladım. Daha maçın başında rakibin kalitesinin olmadığını gördüm. Yanı tam bizim dişimize göre bir takım vardı karşımızda  rakibin hem ekonomik gücü hem de futbol gücü yeterli değildi. Trabzonspor’un bu maçta zorlanacağını hiç ama hiç aklıma getirmedım. Dakika 25’te Olcan ile bir pozisyon bulduk ve 30.dakikada Olcan’ın soldan getirdiği top ile ceza sahası içinde rakibin kayarak müdahalesinde ele çarpması haklı bir penaltı kazandık ve Adrian ile 1-0 öne geçtik. İkinci golü de Adrian ile bulacaktık; ama orda ele çarpma var mı bilemiyorum, televizyondanda o kadar net göremedim eğer gol olsaydı  2-0  ile devreyi kapatabilirdik. İlk yarı sol tarafı kullandık, sağ tarafı kullanma şansı yoktu. Trabzonspor, biraz tempo artırdıkça rakibe gol yapma şansımızın fazla olduğunu düşünüyordum; çünkü  fakir ülkenin fakir takımına karşı oynuyordu. Rakibin Trabzonspor’u zorlayacak hiçbir nedeni gücü yoktu. Rakip ikinci yarıda fazla etkili olamadı maçın başında biraz sertliğe başvurdu; ama Bulgar hakem müsade etmedi.

Bir an maçı seyrederken aklıma bir şey takıldı. Trabzonspor 82 puan aldığı ve şampiyonluğu hak etmesine rağmen hakkını alamaması Trabzonspor’un UEFA’da şanslı  kura çekimi biraz olsun Allah’ın takdiri diye düşünüyüorum; çünkü üç maçtada rakip takımlar Trabzonspor’a denk geldi. 70. dakikada Trabzonspor Adrian İle yakaladığı pozisyonda attığı nefis ortayı Henrique’nin kafa golü ile 2-0 yakaladı. Daha sonra tam istediğini 5 dakika yapmaya çalıştı. Bu şu demek pas   yapma şansı yakaladı ve oyun hakimiyeti zaten Trabzonspor yönlendiriyordu.

2. yarı rakip yorgunluk belirtileri ile başladı ve Trabzonspor’un gücünü anlayan rakip sonuca katlanıyordu. Benim anlamadığım 80. dakikada korner atıyorsun ve Mustafa Yumlu,  kalecİye şarj yapıyor ve niye sarı kart alıyor bu kadar amatörce bir durum olabilir mi? Ne zaman profesyonel anlayışın olacak?

Şımdiye kadar 6 maç 3 rakip seyrettim  ve inanır mısınız hiçbir  maçta zevk almadım. Futbol olarak sadece turları geçen bir Trabzonspor var ve UEFA grubuna kalması Trabzonspor için sevindirici; ama bu futbol ikaz ediyorum lig için kandırmaca olabılır.  Tebrik eder  basarılı bir UEFA grubunda maçlar dilerim.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!