YÜZMEDE BAŞARI - Yusuf EROĞLU

YÜZMEDE BAŞARI


Yüzme, gün geçtikçe Türkiye’de gelişmeye devam ediyor. Bizler de hasbelkader Yüzme sporu ile ilgilenmeye başladıktan sonra, bu sporun insan sağlığı açısından ne kadar büyük faydalar sağladığını öğrendik. Yüzme, beynin iki lobunun da aynı anda çalıştığı tek spordur. Ülkemizde yapılan Akdeniz oyunlarında büyük başarılar sağlayan yüzücülerimizi tebrik ediyoruz. Mersin’de sona eren Akdeniz oyunları yüzme müsabakaları sonucunda sporcularımız toplamda 10 madalya kazanarak, Akdeniz oyunları tarihimizdeki en yüksek madalya kazanma rekorunu kırdılar. Yarışmalarda madalya kazanan sporcularımız şöyle: 4x100 metre serbest bayan bayrak takımımız (Esra,Zülal,Gizem B., Burcu) yüzdükleri 3:47:35'lik derecesi ile 3. olarak bronz madalya kazandılar.Dilara Buse Günaydın ise 100 metre kurbağalamada 1.09.00 ile Yeni Türkiye Rekoru kırdı ve 3. olarak bronz Madalya kazandı.Yarışta İtalyan Ascendis 1.08.57 ile birinci, İspanyol Montero 1.08.80 ile ikinci oldu.50 metre serbest finalinde Burcu Dolunay, 25.42'lik derecesiyle üçüncü sırayı aldı ve bronz madalya elde etti.200 metre sırtüstü finalinde Halime Zülal Zeren, 2.14.93'lük derecesiyle üçüncülüğü elde etti ve bronz madalya kazandı.4x100 metre serbest bayrak finalinde Doğa Çelik, İskender Başlakov, Furkan Deniz Maraşlı ve Kemal Arda Gürdal'den oluşan Türk ekibi, 3.18.79'luk derecesiyle ikinci sırayı aldı ve gümüş madalya kazandı

100 metre serbest finalinde Kemal Arda Gürdal, 49.41'lik derecesiyle ikinci oldu ve Türkiye'ye gümüş madalya kazandırdı.200 metre kurbağalama finalinde Dilara Buse Günaydın, 2.28.20'lik derecesiyle üçüncü oldu ve Türkiye'ye bronz madalya kazandırdı.4x200 metre serbest bayrak finalinde Kemal Arda Gürdal, Nezir Karap, Furkan Deniz Maraşlı ve Doğa Çelik'ten oluşan Türk takımı, 7.25.67'lik derecesiyle üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.50 metre kurbağalama finalinde Buse Günaydın, 32.04'lük derecesiyle ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkekler 4x100 metre karışık bayrak finalinde Güven Duvan, Demir Atasoy, Kaan Türker Ayar ve Kemal Arda Gürdal'dan oluşan Türk takımı, 3.41.58'lik derecesiyle üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. 

Buradan ana babalara sesleniyoruz. Çocuğunuzun spora başlama yaşı geldi ise, hiç düşünmeden Yüzme branşını seçin. Geliştiğini, sosyalleştiğini ve derslerinde daha başarılı olduğunu göreceksiniz. Maalesef, Türkiye’mizde herkes futbolun peşinde. Buna rağmen, gelecekte Yüzme Sporu Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır. Sağlıcakla kalınız.

.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Eyl

TAM YERİNE GELDİ!

21Haz

SANAL İMPARATOR!

20Nis

SPORCULARIN LAKAPLARI!

17Haz

VESAYET Mİ,HÜR İRADE Mİ?

06Nis

PARALELDİR!