VESAYET Mİ,HÜR İRADE Mİ? - Yusuf EROĞLU

VESAYET Mİ,HÜR İRADE Mİ?


Bakıp göreceğiz. Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimi yapılacak. Adaylar belli. Öncelikle, atama ile gelen Sayın Demirören devam etmek istiyor. İcazet ile geldiğini herkes biliyor. İyi işler mi yaptı? Yapmadı. Türk Futbolunu kaosa sürükledi. Üstelik futbolumuzun başına bela olup da, bir türlü gitmeyen bir teknik direktörü, şimdi de, yönetim kuruluna almak istiyormuş. Vay ki vay. Futbolda kan gövdeyi götürüyor. Kimin eli, kimin cebinde? Belli değil. Yapılan her şey, yaşanılan her pozisyon, tartışılır hale gelmiş. Perde arkasındaki kukla oynatıcılar, ipleri hangi yöne çevirirlerse, yalnızca o kısmını görüyoruz. Ancak, işin aslını göstermiyorlar. Cambaza bak, misali !. Öyle bir düzen kurulmuş ki, kimse itiraz Zülfü yâre dokunurlarsa, işlerinden olurlar. Kimin ekmeğini yiyiyorlarsa, onun borusunu çalıyorlar. Milli Takım maçlarında da aynı şey oldu. "Aman, Fatih Terim Hazretlerine dokunmayalım" diyerek, türlü entrikalar yaptılar. Korkuyorlar. Gerçekleri haykırmaktan çekiniyorlar.Gerçeklerin gün yüzüne çıkmasından endişe ediyorlar. Esir olmuşlar vesselam. İkinci Lig Play-Off müsabakasında, seyirci sahaya giriyor. Maç tatil ediliyor. Kulüp Başkanı ligden çekildiklerini açıklıyor ve ilave ediyor.”Kendi Bölgesel Futbol Federasyonumuzu kuracağız”. Nereden nereye? Kimse de çıkıp,”Sen kimsin. Ne demek kendi federasyonun” demiyor. Diyemiyor. Futbolun başında olan Zat-ı Muhterem, üç maymunu oynuyor. Ağabeyine şirin görünmek için, herkese mavi boncuk dağıtıyor. Futbolcular dövülüyor. Linç edilmek isteniyor. Kafileyi taşıyan otobüse ateş ediliyor. Fail bulunamıyor. Sahi, o saldırıyı yapanlardan hala bir haber yok mu? Yoksa bulundu da, yayın yasağı mı konuldu? Vay benim köse sakalım. Güneydoğuda bir kulübümüz isim değişikliğine giderek, adını Kürtçe bir isimle değiştirmek istiyor. Yine icazetli başkanımız ses çıkarmıyor.

Türk futbolunun kurtuluşu hür bir seçimdir. Siyasetin karışmadığı, spor unsurlarının onayladığı bir başkan ve yönetim kurulu oluşmalıdır.Aday olan Haluk Ulusoy bu iş içine en uygun adaydır.Hazır AKP iktidardan düşmüş iken,korku imparatorluğu yıkılmalıdır.Herkes,işaret edeline değil,Türk Futboluna kazanımlar sağlayan insanları iş başına getirmelidir..

İdrak etmekte olduğumuz Mübarek Ramazan-ı Şerifinizi kutluyor, hayırlara vesile olmasını, Ol deyince Ol’duran Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz. Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun. Allah’a(c.c) emanet olunuz.

 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22Eyl

TAM YERİNE GELDİ!

21Haz

SANAL İMPARATOR!

20Nis

SPORCULARIN LAKAPLARI!

17Haz

VESAYET Mİ,HÜR İRADE Mİ?

06Nis

PARALELDİR!