MEDYANIN İŞİ BU! - Yunus DİLBER

MEDYANIN İŞİ BU!


Malum açıklamalardan önce ortada fol yok yumurta yokken Maria'nın emekliliğini açıklayacağı haberleri yapıldı. Hem de sözüm ona sağlam kaynaklara dayandırılarak... Açıklamalardan sonra gol beklenmedik köşeden yenmesine rağmen medya yine boş durmadı ve asparagas haberlerine devam etti. Tabii Masha hayranları bu duruma fazlasıyla alışık. Öyle ki bir haberin yalan olup olmadığını artık bir kilometre öteden anlıyoruz. Nitekim Sharapova da Facebook hesabı aracılığıyla etraflı bir açıklama yaparak her şeyi net bir şekilde açıklığa kavuşturdu.
 
Peki bu haberler neden ve nasıl yapılıyor ? Bunda hiç kuşkusuz Rus raketin yoğurdu yiyiş biçiminin büyük payı var. Maria Sharapova, dünyada bir basın mensubunun belki de en zor ulaşabileceği sporcu. Basına karşı öteden beri mesafeli duruyor, hatta İzzet Çapa örneğinde olduğu gibi art niyet sezdiği kişilere postayı hiç çekinmeden koyuyor. Bu durum doğal olarak kaşı tarafta birtakım refleksler yaratıyor. Amiyane tabirle medya bunları bir kenara yazıyor ve zamanı geldiğinde de bazen karalama maksatlı bazen de tamamı ile dedikodular üzerinden birtakım haberler üretiyor.
 
Maria'nın medyaya karşı olan bu tavrında kendine göre haklı olduğu taraflar var. Daha ilk gün yüzüne çıktığı zamanlarda kendisini Anna Kournikova'nın tahtına oturtmak için kolları sıvayanlar eğer bugün bunu başaramamışlarsa nedeni Masha'nın buna izin vermemesidir. Sharapova'yı bugünlere getiren de belki de tenise olan yeteneğinden daha çok kimilerine sevimsiz ve itici gelen karakteridir. 
 
Sharapova, bugüne dek başkalarının kendisi hakkında ne dediğine hiç kulak asmadı, asmasın da zaten. O, katıldığı her turnuvaya ve oynadığı her rakibe büyük saygı gösterdi ve karşılığında da büyük saygı gördü. Bir insanı sevip sevmemek sizin kendi tercihiniz fakat bu tercih size o insanı karalama hakkını vermiyor. Maria da bugüne kadar yaptıklarıyla saygıyı sonuna kadar hak ediyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK