FİNALDE BAŞARILAR DJOKOVİC! - Yunus DİLBER

FİNALDE BAŞARILAR DJOKOVİC!


Bence Djokovic'i direkt finale yazabiliriz bu kuradan sonra. Zira o kadar kolay rakiplere düşmüş ki finale kadar hiç oynamasa da olur yani.

Erkekler tenisinin 4 büyüğü arasında işi en zor olan isim zaten Federer'di ve şu ana tabloyla birlikte işin zorluk derecesi de biraz daha katmerlenmiş oldu. Ekselanslarının şampiyonluk yolu 4. turdan itibaren Tsonga-Murray-Nadal ve Djokovic'ten oluşuyor ki İsviçre çikolatasının şu fiziksel hâliyle dördünü birden geçip şampiyonluğa ulaşması bana imkansız gibi geliyor. Yine de Tsonga'yı geçtiği takdirde son durumu itibarı ile kendisi için daha makul bir rakip gibi görünen Murray'i de eleyip 10 yıllık yarı final serisini sürdürebileceğini düşünüyorum Federer'in.

Dünya 1 numarası Rafael Nadal, turnuvayı ev sahibi ülkeden Bernard Tomic'e karşı oynayacağı ilk tur maçıyla açacak. İlk tur için elbette daha uygun isimler var ama kaprisli ergen havalarındaki Tomic'in bir tehlike arz edebilme ihtimali de çok çok az. Nadal için asıl büyük tehlike çeyrek finalde oynayacağı olası bir Juan Martin Del Potro maçı. Formda bir Delpo, şu kurada finalden önce Rafa'ya ket vurabilecek belki de tek isim.

Kadınlar kanadı için uzun uzadıya bir değerlendirme yapmaya lüzum yok çünkü orada ipler tamamı ile Serena Williams'ın elinde. Birleşik Amerikalı raket kendi kendini imha etmediği sürece şampiyonluğun en büyük favorisi konumunda. Onun dışında olası bir Agnieszka Radwanska-Victoria Azarenka maçı da en dikkat çekici çeyrek final eşleşmesi olarak göze çarpıyor.

Son tahlilde sezonun ilk majör turnuvası öncesinde kuralar ve form durumlarından hareketle yaptığım durum değerlendirmesi aynen yukarıdaki gibidir. Dolayısıyla yazının altında nöbet tutup dört gözle Nole'nin elenmesini bekleyecek olan sivri zekalara da en derin saygı ve hürmetlerimi(!) sunaraktan hepinize keyifli bir Avustralya Açık diliyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK