BİZDE NE ZAMAN SHARAPOVA ÇIKAR! - Yunus DİLBER

BİZDE NE ZAMAN SHARAPOVA ÇIKAR!


Artık adetten oldu. Tenis Federasyonu'nun başkanlık koltuğuna oturan herkes şu klasik açıklamayı yapıyor: "Potansiyelimiz yüksek. Bizden de Federer'ler, Sharapova'lar niye çıkmasın ?" Aslında bunu söyleyerek kendilerini ele veriyorlar ama kimse farkında değil. Zira potansiyelimiz olduğu halde bu ülkeden Federer ve Sharapova çıkaramıyorsak bu durum siz yönetenlerin değil de kimin suçu ?

Çok basit bir soru soracağım şimdi Sayın Cengiz Durmuş'a. Eğer Federer ve Sharapova Türkiye'de doğmuş olsalardı acaba şu anki konumlarında olabilirler miydi ? Hadi Federer'i de bir kenara koyalım. Acaba Sharapova bu topraklarda doğmuş olsaydı bırakın şu anki konumunda olmayı, hâlâ tenis oynuyor olur muydu ? Bu sorulara evet cevabını verebiliyorsanız benim size söyleyecek başka bir sözüm yok.

Bu ülkeden şu şartlarda Federer veya Sharapova ayarında bir tenisçi çıkarsa bu, bu ülkeye rağmen gerçekleşmiş bir hadise olur. Çünkü bu ülkenin iklimi Federer ve Sharapova yetiştirmeye müsait olmadığı gibi hasbelkader yetişebilecekleri de anında harcayabilecek bir potansiyele sahip. Ne seyircisi normal bu ülkenin ne basını ne de yöneticisi. Bu kadar anomalinin içinde de ancak bir mucize olacak ki bizim de bir Federer'imiz, bir Sharapova'mız olsun.

Türk gencinin yeteneklerinden elbette bir şüphemiz yok. Ancak gereksiz hülyalara dalmayı bir kenara bırakıp bu anormal yapıyı düzeltmeye çalışırsak çok daha iyi ederiz. Ne zaman ki yukarıdaki sorulara gönül rahatlığıyla evet diyebiliriz, işte o zaman belki bizim de bir Federer'imiz ya da bir Sharapova'mız olur.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK