ARTIK SÜRPRİZ DEĞİL! - Yunus DİLBER

ARTIK SÜRPRİZ DEĞİL!


Federer'in 3. turdaki rakibinin Seppi olduğunu gördüğümde benim de içime bir kurt düşmüştü açıkçası. Hem İtalyan raketin oyuncu özellikleri hem de Ekselanslarının bir süredir turnuvaların ilk turlarında devamlı tökezlemesi bir erken vedayı beraberinde getirir mi diye kendime kendime sorarken her zamanki gibi korkulan başa geldi ve Seppi 3-1'le İsviçre çikolatasını turnuvanın dışına itti. 

Evvela şunu söylemek lazım, Seppi ilk turlarda hiçbir elit tenisçinin karşılaşmak istemediği cinsten bir oyuncu. Oldukça sıkı bir baseline oyuncusu olan Seppi'nin ayakları da çok hızlı. Buna ilaveten beklenmedik anlarda ürettiği puan vuruşlarıyla da çok iyi bir kontratak tenisçisi. Nitekim bunun bir örneğini de 2012 Roland Garros'ta Djokovic'e ecel terleri döktürdüğü ve setlerde 2-0 öne geçmesine rağmen kaybettiği maçta göstermişti İtalyan raket. 

İsviçre çikolatasının Avustralya Açık'ın ilk haftasında Seppi'yle karşılaşması kendisi adına ekstra bir kura şanssızlığı. Zira Federer ilerleyen yaşının da etkisiyle turnuvalara artık eskisi gibi hemen giremiyor ve bir süredir ilk turlarda hep sıkıntı yaşıyor. Geçtiğimiz sezonun sonlarında Şanghay Masters'ta şampiyonluğa ulaşırken ilk maçını şans eseri kazanmış olması bunun en taze kanıtı.

Sonuç olarak favorilerden biri olarak geldiği sezonun ilk majör turnuvasına ilk ciddi engelde takılarak veda etti Ekselansları ve Melbourne'deki 11 yıllık muazzam yarı final serisinin de sonuna geldi. Seppi'ye Federer için ciddi engel demek gerçekten çok tuhaf ve bir o kadar da üzücü. Ne var ki akıp giden zamana karşı Federer'in olağanüstü yetenekleri bile çaresiz kalabiliyor.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK