ALDIRMA ROGER ALDIRMA! - Yunus DİLBER

ALDIRMA ROGER ALDIRMA!


Tenis kariyerinin en olgun dönemini yaşayan bir oyuncuyla 34 yaşında mücadele ediyorsunuz. Federer'in dünkü yenilgisinin tek sebebiydi bence bu. Zira hangi yorumu yaparsanız yapın en nihayetinde varacağınız nokta burası.

Federer dün 58 kez gelmiş fileye ve 42 puan çıkarmış. Oransal olarak değerlendirdiğinizde %72'ye tekabül ediyor ki gerçekten çok iyi bir yüzde bu. Ancak dip çizgide hakimiyet eşyanın tabiatı gereği tartışmasız Djokovic'te olunca file önündeki bu parlak performans da maçı kazanmanız için yeterli olmuyor.

Djokovic 28 yaşında ve 2011'den beri, 2013'ü dışarıda tutarsak, erkekler tenisinin baş aktörü konumunda. Bu yıl oynadığı tüm Grand Slamlerde final oynamış ve 2'sini kazanmış. Sıralamada kendisinden bir sonraki isimle arasında 4000 puandan fazla fark var. Kısacası ATP'nin mutlak hakimi.

Böyle bir isme Wimbledon finalinde yenilmek her oyuncu için gayet normal bir durum. Anormal olan bir şey varsa o da 34 yaşındayken bile hâlâ bu adamın karşısına bir Grand Slam finalinde çıkabiliyor olmak.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Haz

GÜL MÜ DÖKELİM YOLLARINA!

09Oca

KERAMETİ NADAL'DA ARAMAK

18Ağs

PARAYLA BAŞARI SATIN ALMAK!

02Ağs

MİLLİ TAKIMIN ASIL SORUNU!

19Tem

OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMAK