YOLLARI AÇIK OLSUN! - Tayyar SÜMEN

YOLLARI AÇIK OLSUN!


Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu,” Bu yıl Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı 17. Akdeniz Oyunları'nda erkek milli takımının üçüncü olduğunu hatırlatarak, "Akdeniz Oyunları'nda erkekler mili takımda hedefimize ulaştık. Kulüplerimiz de Avrupa'daki müsabakalarında iyi sonuçlar aldı. 2014 yılında, 2013 yıl içerisinde aldığımız sonuçlardan daha iyilerini yapmak istiyoruz. Bundan sonraki asıl hedef ise 2016 Rio Olimpiyatları" değerlendirmesinde bulundu. Başkan Eyüboğlu’nun 2013 yılı değerlendirmesi sizlerce yeterli mi? Sevgili dostlar, ben bir şey söylemiyorum. Değerlendirme sizden. Yolları açık olsun.

MAÇLAR SIRASI GELDİKÇE OYNANIYOR..
Sevgili dostlar, yine hentbolu ihmal ettim. İnanın suç ben değil. Hentbol Federasyonu başkanından tutun yönetim kurulu üyeleri ve görevlilerine kadar herkes kendi, kendilerine süreci sürdürüyorlar. Maçların fikstürlerini yapıyorlar. Avrupa kupalarındaki maçları ile milli takımlarımızın maçları sırası geldikçe oynanıyor.

HENTBOL DOSTLARI HABERDAR EDİLMİYOR..
Her kategoride takımlarımız maçlarını yapıyorlar. Bazen kazanıyorlar, bazen de kaybediyorlar. Biz hentbol dostları ise bunlardan hiç haberdar edilmiyoruz. Yalnız federasyon sitesine haberleri ve maçlarını yazıyor. Bazı hentbol dostları da bunları Facebook’a ekliyor.  Benim gibi hentbol dostları buralardan bilgileniyoruz.

SON İKİ YILDA BASINA İLGİ UNUTULDU..
Eskiden böyle değildi. Basına bilgiler verilirdi. Maçlara veya yaptıkları toplantılara az da olsa bazı gazeteciler davet edilirdi. Bilal Eyüboğlu’nun ilk başkanlığı zamanında da bunlar yapılıyordu. Son iki yılda bunlar unutuldu. Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Şu anda eski hentbolcu arkadaşlar tarafından bir hentbol dergisi çıkarıldı. Hentbol camiası buna çok memnun oldu. Bu derginin yayını için de federasyon yönetim kurulu üyeleri desteklerini veriyorlar. Şahsen böyle bir destekleri için kendilerini kutluyorum.

ONA VAR DA, BUNA YOK MU?
Dergiye destek veren bu yönetim kurulu üyeleri ile kulüpler aynı zamanda da Tarık Girgin’in yayınladığı“Hentbol Gazetesi” isimli bir siteye de desteklerini veriyorlar. Ayrıca İzmir’den “HENTBOLHABER.NET”Sitesi sahibi ve editörü genç kardeşimiz Faruk Atalay 4 yıldan beri hentbola hizmetini sürdürüyor. Ege Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu olup, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi de olan Faruk Atalay’a destek veren ne kulüp, ne de federasyon üyesi var. Hentbol hakemliği de yapan Faruk Atalay babasından aldığı paralarla sitesinin yayınını sürdürüyor. Hatırını soran ne federasyon üyesi, ne de kulüp var. Bu arkadaşımıza da destek vermek gerekmez mi? Federasyon üyeleri hadi bakalım, bu kardeşimize de verin desteğinizi.

AYDENİZ’İN KİMSEYE EYVALLAHI YOK..
Şimdi gelelim Türkiye’nin en eski Hentbol Sitesi “Hentbol.Net”e. Eski ulusal hakem, Merkez Hakem Komitesi ve federasyonun çeşitli bölümlerinde hizmet vermiş olan “Hentbol.Net” Sitesi sahibi ve editörü Tayfun Aydeniz’e. Aydeniz, 20 yıldan beri kendi olanaklarıyla Hentbol.Net Sitesi’nin yayınını aralıksız olarak sürdürüyor. Kimseye eyvallah etmeyen ve birileri gibi kimseden de maddi destek beklemeyen, doğru bildiğini yazan bir site sahibi olduğu için, federasyon yönetimleri Aydeniz’e sıcak bakmazlar. Kaybeden ise federasyonlar olur. Kim ne derse desin, Aydeniz bildiği yol da yürür gider.

YAZMAZSAN MESLEĞİNE İHANET OLUR..
Benim de Tayfun Aydeniz’den farkım yok. Federasyonlar yeni göreve başladıkları zaman çok iyi anlaşırız. Zaman geçtikçe yanlışlar ortaya çıkar. Gazetecisin yapılan yanlışları görmezden gelemezsin. Yazmazsan mesleğine ihanet olur. Yazarsan bazılarını kızdırırsınız. O zaman da dostluklar bozulur. İlişkiler kopar. Hentbol da basından kopar. Hentbol Federasyonu yaptıklarıyla yetinmeye çalışırlar. Kulüpler neden basında yer almıyoruz diye sitem ederler. Federasyon ise zamanın Milli Eğitim Bakanı’nın “ Okullar olmasa bakanlığı çok iyi yönetirim” dediği gibi, federasyon da” Basınsız biz daha mutluyuz” diyorlar galiba. Yolları açık olsun. 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub