BANKALAR STATÜ KURBANI! - Tayyar SÜMEN

BANKALAR STATÜ KURBANI!


BANKALAR STATÜ KURBANI...

Yoğun bir Voleybol Sezonunu daha geride bıraktık. Bayan ve Erkekler 1. Lig'de geçen yıldan değişik bir statü de oynanan lig, bazı takımları üzerken, bazı takımlarımızı da sevindirdi. Erkekler 1. Lig'in ilk etabını yenilgisiz lider olarak tamamlayan ve en yakın rakibine 12 puan fark atan Halk Bankası, ligde 2 kez yendiği Arkas'a 4'lü finalde 2 kez mağlup oldu. Şampiyonluğu Arkas'a kaptırırken ligi 2. sırada tamamladı.

4 TAKIMIMIZ CEV KUPALARINDA...

Her iki takımız da CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil edecekler. Ligin ilk etabını 3. sırada bitiren Ziraat Bankası 4'lü finali de 3. sırada tamamladı.. Ligin ilk Etabını 4. sırada bitiren Fenerbahçe, Play-Off karşılaşmalarında 5. sırada olan Galatasaray FXTCR'ye yenilerek Klasman Grubuna indi. Galatasaray ise 4'ü finale yükseldi. Sarı-Kırmızılılar 4'lü finalde bütün maçlarını kaybetti. Ligi 4. sırada bitirdi. Ziaraat Bankası da, Galatasaray da CEV Kupası'nda ülkemizi temsil edecek.

FENER'İN MELEKLERİ GÜLDÜ...

Bayanlar 1. Ligi'nde de aynı oldu. Ligin ilk Etabını lider tamamlayan Vakıfbank, ligde 2 kez yendiği Fenerbahçe Grundıg'e 4'lü finalde 2 maçta da yenildi. Şampiyon Fenerbahçe olurken Vakıfbank ligi 2. sırada bitirdi.Diğer sıralamada değişiklik olmadı. Eczacıbaşı Vitra 3. Galatasaray da 4. sırada yer aldı. İlk 3 sırayı alan takımlarımız CEV Şampiyonlar Ligi'nde 4. olan Galatasaray ise CEV Kupası'ında mücadele edecekler.  

DÜŞEN VE ÇIKAN TAKIMLARIMIZ..

1. Lig'den düşen ve çıkan takımlar da belirlendi. Erkekler Baraj maçlarında son 2 sırada yer alan Palandöken Belediyesi ile Torul Gençlik 2. Lige düştü. Onların yerine 2. Ligi ilk sırada tamamlayan Tokat Belediye Plevne ve Bal Spor Chokoliva 1. Lige yükseldiler. Bayanlarda da son 2 sırada yer alan Beşiktaş ve Yeşilyurt 1. Lige veda ettiler. Onların yerine 2. Lig'i ilk sırada tamamlayan Salihli Belediyesi ile Halk Bankası 1. Lig'in yeni takımları oldu.

SPORCULARA DURMAK YOK...

Ligler bitti ama sporculara durmak yok. Sıra milli takım ve plaj voleybolu maçlarına geldi. Bayan Millilerimiz İstanbul'da, Erkek Millilermiz ise İzmir'de kampa girdiler. Plaj voleybol turnuvaları da 13-15 Mayıs'ta başlayacak. 12 Etapta yapılacak turnuvalar 18-20 Ağustos Lefkoşa Open turnuvası ile sona erecek. Takımlarımıza başarılar diliyorum.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub