SONUCUNU TAHMİN EDEBİLİYORDUM! - Tayyar SÜMEN

SONUCUNU TAHMİN EDEBİLİYORDUM!


Çok değerli Voleybol dostları, Azerbaycan’ın ev sahipliği yaptığı bir Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni daha geride bıraktık.
Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra ile büyük umutlarla katıldığımız Şampiyonlar Ligi’nden maalesef hüsranla döndük. Finalde Vakıfbank, Dinamo Kazan’a 3-0 mağlup olup ikinci oldu. Üçüncülük maçında ise Eczacıbaşı da Rabita Baku’ya aynı skorla 3-0 yenilip şampiyonayı dördüncü olarak tamamladı. Bu durumu ben yadırgamadım. Sonucu tahmin edebiliyordum. Daha önceki yazılarımda da rakiplerine set veren bu iki takımın durumunun düşündürücü olduğunu yazmıştım. Daha fazlasını yazıp da sporcularımızın morallerini bozmak istememiştim.

YALNIZ KENDİLERİNİ İNANDIRDILAR!
Atalarımız çok güzel söylemiş. “Görünen köy kılavuz istemez.” Ne kadar doğru, Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra’nın da son zamanlarda oynadıkları maçlarda bu sözü doğruluyorlardı. Bunu yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları da biliyordu. Bu durumu hiç biri de açıklamıyorlardı. Her iki takımımız da şampiyon ve üçüncü olarak ülkemize döneceklerine inanmıyorlardı. Yalnız kendilerini inandırmaya çalışıyorlardı. Maalesef inanmadıkları oldu. Her iki takımımız da ne şampiyon, ne de üçüncü olabildi. Kendileri de üzüldü. Onlardan kupayla dönmelerini bekleyen sporseverleri de üzdüler. Sonra verdikleri mesajlarda ikinci ve dördüncü olmalarını başarı olarak değerlendirdiler. 

VAKIFBANK’DA HAYALLER SUYA DÜŞTÜ!
Çok değerli spor dostları, bunun neresi başarı? Geçen sezon beş kupa almış olan Vakıfbank, bu sezon da Avrupa Şampiyonluğuna odaklanmış. Yine eski başarıyı gösterip, bu sezon da beş kupa kazanacaklarına inanıyorlardı. İki yıl içerisinde yaptığı resmi maçtan 73 galibiyet ile ayrılan Vakıfbank, Ligin 1. Devresinde Çanakkale Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne set verdi. Ligin 2. Devresi’nde ise sos vermeye başladı. Fenerbahçe’ye 3-0 mağlup olan Vakıfbank, Galatasaray ve Eczacıbaşı Vitra maçlarını zoraki 3-2 kazandı. Beşiktaş’a da set verdi. Diğer takımlar arasındaki güç farkı dağlar kadar. Onları yense ne yazar. 

ECZACIBAŞI VİTRA’DA İSTİKRAR YOK!
Gelelim Eczacıbaşı Vitra’ya. Eczacıbaşı’nın da Vakıfbank’dan farkı yoktu. Şampiyonlar Ligi’nde 2009 Yılında üçüncü olan Eczacıbaşı Zentiva’nın başka dereceleri yok. Ama bu yıl hedefleri büyüktü. Şampiyon olacaklarına da inanıyorlardı. Maalesef olmadı. Olmaması da doğaldı. Takımda istikrar yoktu. İnişli, çıkışlı oyun ortaya koyan Eczacıbaşı Vitra, Ligde yaptığı 21 maçta 5 mağlubiyeti var. Yarın Fenerbahçe ile oynayacağı son maçı da büyük ihtimalle kaybedecek. İlk maçı da Fenerbahçe 3-2 kazanmıştı. Vakıfbank’a 2 kez, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’a da yenilen Eczacıbaşı Vitra’dan Avrupa Şampiyonluğu beklemek ahmaklık olurdu.

VAKIFBANK VE ECZACIBAŞI’NDAN EKSİK ORGANİZASYON!
Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra yöneticileri’nin iyi yaptığı işler de var. Haksızlık yapmayalım. Her iki kulüp anlaşmışlar, sürekli voleybol yazan 6-7 arkadaşla, salona gelmeyen, voleybolu yalnız yurt dışına davetli olarak gittikleri zaman bir, iki gün voleybolu yazan gazete müdürleri ile muhabirleri de Azerbaycan’a davetli olarak götürdüler. Bu olumlu organizasyonu düzenleyen her iki kulübün yöneticilerini yürekten kutluyorum. Davetlerde voleybolu hatırlayan gazetecileri götüren her iki kulübün yöneticilerine sesleniyorum. Yıllarca salondan çıkmayan, soğukta, sıcakta voleybol yazan asıl davet edilecek bazı gazetecileri davet etmemeleri ise büyük eksiklikti. 

BAYANLARDA KAYBETTİK, ERKEKLERDE KAZANALIM!
Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi sona erdi. Daha da üzerinde durmaya gerek yok. Bu iki kulüp yaptıkları yanlışları oturup bir düşünsünler. Şimdi gelelim hafta sonu 22-23 Mart 2014 Cumartesi ve Pazar günü Halk Bankası’nın ev sahipliğini üstlendiği Erkekler Avrupa Şampiyonlar Ligi 4’lü final karşılaşmaları var.

Ankara Başkent Salonu’nda oynanacak 4’lü final ilk karşılaşması Cumartesi günü saat 14:00’de Belogorie Belgorod (RUS)- Zenit Kazan (RUS) takımları arasında oynanacak. Günün ikinci maçında ise saat 17:00’de Halk Bankası, Jastrzebski Wegiel (POL) ile karşılaşacak. Bu iki maçta galip gelen takımlar saat 17:00’de final, mağlup olan takımlar da saat 14:00’de üçüncülük için mücadele edecekler. 

İKİ GÜN DE HALK BANKASI YANINDA OLALIM!
Çok değerli Ankaralı Voleybol severler, her iki günde şampiyonluk beklediğimiz Halk Bankası’nı desteklemek için maçlara gidelim. Takımımıza destek verelim. Bayanlarda uğradığımız hüsranı erkeklerde yaşamayalım. Halk Bankası’na başarılar diliyorum. Ulus olarak onları şampiyonluk kupası ile görmek istiyoruz. Çok değerli voleybol ve spor dostları, tekrar görüşmek dileğiyle, sağlıkla ve mutlu kalın.

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub