KAHRAMANLAR KAYBOLDU,HÜKÜMSÜZDÜR! - Ömer KIZILKOCA

KAHRAMANLAR KAYBOLDU,HÜKÜMSÜZDÜR!


Elazığ'da yetişmiş hayatının büyük bölümünü Elazığspor için harcamış, gerek futbolculuğunu gerekse en zayıf dönemlerde kulübün kimsesiz kaldığı dönemlerinde kulüpte görev alarak hizmet etmiş sayabileceğimiz o kadar çok büyüğümüz var ki. Bizi, cadde, sokakta her gün görüp ayaküstü "ne olacak Elazığspor’un hali?" diye sorduklarında, hatırlayabildiğimiz kadar büyüklerime dönüp eskiden sizin dönemlerinizde böyle değildi diye iç geçirip maziyi ararız.

Ancak gel gör ki iş yönetilmeye geldiği zaman öyle değil! O değerler hep kendi köşesine çekilmiş,fikir alıp tecrübelerinden yararlanmaya gelince de "geçmişte o da kulüpteydi, ne yaptı ki başarısı neydi?" diye sportif olarak hep sorgulanır; ancak ithal olarak dışarıdan gelenler hep bu işin profesyonelleri! Her zaman en iyi bilen onlar ve her senaryonun sonu aynı onlara teslim olup sonuçta hüsranı yaşamak var! Bu şehrin Çaydaçıra armalı takımında o yüzden şimdi soruyorum ?

Geçen yıllar içerisinde ithal olan sözde kahramanlar! Loş ışıklı masalarda, yemeklerde, televizyon ekranlarında bu takıma şu oyuncuyu ben getirdim, futbol piyasasında sezon başı takımı ben kurdum, şampiyonlukta benim payım çok büyüktü, bu takımı ligde tutarken ben ne çileler çektim, önümüzdeki maçları alırsak UEFA'ya oynarız diye hava atanlar! Bizler için  "Elazığlıdır, nerede ne görmüşte konuşuyor, anlamaz onlar" diyenler ya da kendileri oradayken "o adam buraya giremez" diyerek sözde krallığını inşa edenler! Her transfer döneminde ortaya çıkıp transferde o oyuncuya bu kadar yazalım, bu çok iyi oyuncu, buna bu kadar verelim diye bin bir takla atan ulemalar! Her iyi çıkan oyuncuyu kendine mal edip hataları pas geçenler hiç biriniz Elazığlı değildiniz! Menfaatiniz olmasa bir daha da Elazığ’a gelmeyeceksiniz. her şeyi kendiniz yapmış gibi böbürlenip paraları hortumladınız ya söz de MENAJER, CEO, SPORTİF DİREKTÖR, GENEL MENAJER, SÖZDE DANIŞMANLIK YAPANLAR bir kişinin yaptığı işi beşi bir yerde gibi beş’e bölenler! Elazığspor uçuruma sürükleniyor madem her başarı sizinle geldi bu memlekete, haydi şimdi gelip kurtarsanıza ne bekliyorsunuz. Söyleyin şimdi neredesiniz ?

Yazımın başında yazdığım büyüklerim, aileleri, yakınları, eşleri dostları hepsi Elazığ’da. Kötü gün dostları Elazığ’da neden mi çünkü onlar ithal değil Elazığ’ın öz çocukları cefayı kendileri çekip sefadan yoksun kalanlar gün cefa çekme günü tekrar onlar tasalanır tasanla derdinle onlar dertlenir. Gakgoş’um armanısını layık olmadığın yere düşürmemek içinde onlar çabalar durur söz de kahramanlar da hâlâ kulüpte ithal görev yapanlarda günü kurtarmak göz boyamak için yalandan çareler arar.Kendi masallarına kendilerini kahraman yaparlar! Keşke Mevcut yönetimde dışa bu kadar bağımlı olmasaydı da biz de o figüranları hiç tanımasaydık.

Artık kendi göbeğimizi kendimizin keseceği gün geldi, küslükleri, kısır çekişmeleri bir kenara bırakıp bu takımın varlığı devam ettirmek için çabalamalıyız Allah yardımcımız olsun...

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Nis
10Nis

ELAZIĞSPOR'U KURTARMAK!